Gå til innhold
Hundesonen.no

Søker romkamerat i fin leilighet like ved østmarka!


pippin
 Share

Recommended Posts

Jeg søker en å dele leilighet med her i Oslo.

Kort fortsalt: Jeg har blitt singel, og jeg vil gjerne fortsette å bo her ( i paradis såklart) men har for øyeblikket ikke råd til å bo her alene.

Leiligheten er på ca 70kvm, har to soverom og er i relativt fin stand. Liten yttergang. Akkurat malt stuen, så nå er det lekkert her! Ellers er det kjøkken og stue i samme rom, skilt av en liten vegg. Badet har fin størrelse og inne på badet er det en liten bod til oppbevaring av diverse. Soverommene er forskjellig i størrelse. Det ene er ganske lite og det andre ganske stort. Hvem som får hva kan vi bli enige om, det er ikke så viktig for meg å ha et megastort soverom sånnsett.

Utenfor er det platting hvor man fint kan sitte ute å nyte lufta. Nabolaget er skikkelig koselig, og de fleste rundt oss her har hund, og er vennlige. Fra døra er det ca 70 meter til første skogsstid inn i Østmarka - som da har milevis med stier og skog. Perfekt for hundeeiere. Det er altså LOV med hund her, men det må avklares med huseier om det kommer flere hit.

Litt om meg: Trivelig jente på 25 år. Meget glad i filuftsliv og hund - det er en stor hobby. Er en relativt rolig person og er bestandig positiv. Liker mitt eget selskap, samt å være sosial - men tid for seg selv er fint. Jobber for tiden i klesbutikk på Tveita senter som ligger et kvarters gange herifra. Jeg liker å ha det ryddig rundt meg og setter pris på en person som gjør det samme.

Litt om Mana: Gladjente (litt vel glad noen ganger) som er snill og aktiv. Er såklart mye på tur med meg og er ellsrs rolig inne. Tispe på 2 år. Vant til å være alene hjemme på avgrenset område.

Søker helst en rolig person med noenlunde samme personlighet, men det er såklart ikke et must. Vil ikke ha en person som er på fylla hver fredag og lørdag.

Området rundt: Østmarka i umiddelbar nærhet. Kort gange til både buss og t-bane (ca 5-15 minutt). ca 15 minutt inn til byen med T-bane/buss. Mulighet for parkering. Tveita senter med alt man trenger av diverse butikker ligger like ved. Alnabru er ca 30-40 min gange unna - lett å komme seg dit ved behov.

Husleien er per idag på 4250 kr per pers. Strøm, TV og internett kommer utenom (her må man avtale hvordan det skal betales seg imellom).

Har noen spørsmål om noe ta kontakt på PM eller skriv spørsmålet her :) Jeg biter ikke!

EDIT: *Kremt* Og så er det kanskje lurt å nevne at det gjelder fra 01.08.2013

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
    • Ikke ta ting personlig. Opplysning om gjeldende lovverk er ikke et angrep på deg. Det er mange gæmliser her som har hatt hund før det var lover mot å la hundene løpe løse. Jeg (vi) kan relatere og forstår deg. Tror ikke du er et dårlig menneske. De lovene er forholdsvis nye, de er i konflikt med tradisjonelt hundehold på bygda og de står ikke på forsiden av avisene hver dag, en må søke etter dem eller få informasjon fra andre. Det er langt mellom lovverket og gjengs oppfatning av hva som er ok blant folk flest, utenfor typiske hundemiljøer. Folk flest bare har hund og gjør som alle andre rundt som også bare har hund. Slipper dem løse overalt fordi de synes de trenger å få løpe fra seg, helt uvitende om at det ikke er lov. ..men det er altså forbudt ved lov og kan medføre bøter ved overtredelse, selv om hunden ikke lager problemer for noen. Får dere til å sette opp en god løpestreng med retractable line som reduserer faren for at hunden vikler seg inn? Om det er folk hjemme som kan høre om hunden bjeffer, i tilfelle noe skjer, så kunne en sånn kanskje vært en løsning på morgenen, om ingen har tid til å lufte hunden godt nok. (Tror jeg. Den er ikke under FULL kontroll for den KAN vikle seg ut av selen eller noe kan løsne, men.. 🤷🏼‍♀️ Bedre enn å bare slippe den løs da) Så lenge opplegget holder hunden er den under kontroll.   
    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...