Gå til innhold
Hundesonen.no

Ta med stol på utstilling.


bikkjene
 Share

Recommended Posts

Virker det teit å ta med campingstol på hundeutstillinger om man kun ser på og ikke stiller ut? Ser det teit ut å pakke stolen sammen for å gå til en ny ring og å slå den opp der igjen? Jeg er redd for å sitte i veien for andre. Frem til nå har jeg bare sittet på gulvet, gresset men får vondt i ryggen pluss at gresset ofte er vått fordi vil ikke at jeg skal sitte i veien for andre som alt sitter i stolene sine. Aner ikke hva som passer seg best ut bare fordi vil ikke være til bry og i veien for andre. Jeg har vært på mange hundeutstillinger overalt som publikum før og sittet på rumpa med vond rygg og nakke og skuldre men jeg vet ikke om noe annet valg heller og jeg får vell bare holde ut på gulvet, gresset kanskje? Er jo ofte så fullt rundt ringene fra før av om ikke jeg skal være i veien også?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Neida :) Jeg hadde tatt med en campingstol uansett om jeg skulle stilt selv eller bare sett på! Ikke teit. Bare å sette deg med bed ringen,folk sier ifra om de vil forbi men det går som oftest bra. Det er hundeburene som er mest i veien ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje litt dumt å sette meg foran andre som har sittet der lenge og sitte på en stol sånn at jeg blokkerer utsikten inn til ringen for andre? Men får prøve å ta med stolen neste gang siden det nok er vått i gresset i helga i Drammen antar jeg i disse regnfulle dagene nå. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror ikke du skal skvise deg inn foran folk, men finn en plass hvor det er ledig ved ringen og sett deg ned der :) Jeg syns nesten det er mer normalt å ha med seg stol om man ikke stiller. Om man stiller er man ofte opptatt med å gå i ringen, så da trenger man ikke stol :) Hvis man bare ser på derimot trenger man stol :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje litt dumt å sette meg foran andre som har sittet der lenge og sitte på en stol sånn at jeg blokkerer utsikten inn til ringen for andre? Men får prøve å ta med stolen neste gang siden det nok er vått i gresset i helga i Drammen antar jeg i disse regnfulle dagene nå. :)

Om du er der litt tidlig på dagen så er det alltids plass ved ringen :) Sett den ved siden av folk, ikke foran! Kos deg på utstilling :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...