Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har erfaring med newfoundlandshund?


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg er ei jente på 21 år som ønsker å skaffe meg hund, og da helst noe stort, som en nuffe. Det blir ikke hund på meg før om et års tid, når jeg har studert ferdig og har mer tid til hunden. :) Jobben jeg kommer til å ha da, er dager på 7,5 timer, og jeg ønsker å bruke mye tid på min fremtidige hund :) Kommer til å bo på et sted med MYE gode turområder, og ønsker at hunden skal kunne være med i stallen.

Har noe erfaring med nuffen fra før, da min tidligere samboer hadde en nuffehann som var minst like mye mitt ansvar som det var hans ;) Denne nuffen var med på alt hva jeg syns var gøy, være seg dagsturer, gå med kløv, sporsøking, bading, turer i stallen, lek, lære nye kommandoer, trekke meg på akebrett, joggeturer and so on.. Men syns ikke det holder med bare min egen erfaring med en nuffe, så fra lurer jeg på om noen av dere der ute kan hjelpe meg? :)

Skrevet

Min erfaring er at nuffen er en finfin allround familiehund. Den er som andre giganter kan være, dyr i drift. Har ingen problemer med å anbefale denne til folk, så lenge man er forberedt på ganske omfattende pelsstell.

Skrevet

Har jo som sagt vært borti den noe før, så er klar over at den spiser mye - og dermed er "dyr" i drift. Det gjør meg ingenting :) pelsstellet var det mye jeg som stod for tidligere også, så vet at det krever mye, men det er noe jeg syns er hyggelig.

Takk for godt svar :-) spør også mye fordi den ene nuffen jeg har vært borti, var mishandlet tidligere, og dermed ikke helt "normal", stakkars.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...