Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Og hvordan har dere trent alene-hjemme-trening?

De aller aller fleste hunder må LÆRES å være aleine hjemme, og på mange må man gå frem med veldig små skritt. Hunder er flokkdyr, og det kommer ikke alltid av seg selv, de må venne seg til det over tid.

Skrevet

Det er ikke så rart at den ikke vil være alene i en alder av 12 uker, den er fortsatt en liten baby :)

Ta det gradvis! Gå fra valpen i 10 sek, så 1 min, så 2 min, så 5, så 10 osv :) Gi valpen noe å drive med når dere går fra den. Ikke gjør noe ut av det når dere kommer tilbake, bare lat som om det er en helt normal ting.

Skrevet

Også luft den gjerne først, når dere begynner og komme oppi litt tid alene, selvfølgelig så den får gå på do, men også slik at den er litt sliten, da er det større sjanse for at den bare går og legger seg, forutsett at den ikke er hysterisk redd.

Skrevet

Ser du har fått gode råd av de før meg, men tenkte jeg bare skulle presisere at øking av tiden ikke skal skje for fort heller ;) så gjerne flere økter med samme tidsrom alene for å bli trygg også øke etterhvert :)

Skrevet

Ser du har fått gode råd av de før meg, men tenkte jeg bare skulle presisere at øking av tiden ikke skal skje for fort heller ;) så gjerne flere økter med samme tidsrom alene for å bli trygg også øke etterhvert :)

Ja selvsagt, det glemte jeg å skrive. Hyler hunden som en tulling de 10 sekundene øker man ikke til 1 min før den er trygg der ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...