Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Familien skal på sydentur og siden de som skulle passe Maja ikke kan, så trenger jeg noen til å passe damen ei uke i juni/juli. Vi drar den 29 juni og kommer tilbake den 06 juli, men vi drar veeldig tidlig den 29 og kommer ikke tilbake før sent den 6. Så da er det best at jeg leverer Maja den 28 juni og henter henne den 30, for alles skyld :lol:

Maja er ei Tibetansk Spaniel tispe på snart 11 år. Hun er veldig rolig og tilpasser seg de fleste situasjonene etter relativt kort tid. Ikke så stor fan av andre hunder hun møter, men hvis dere har hund selv takler hun det helt fint. Hun bruker dagene til å ligge i buret (frivillig - det står åpent, hun elsker buret sitt) eller senga si. Elsker å kjøre bil og å være på tur. Hun bør ikke gå laaange turer (pga av hofta), men takler fint ca en time om dagen. Ellers elsker hun å slikke sol og om sommeren sitter hun gjerne hele dagen ute på verandaen. Hun har fri tilgang til alt av møbler her i hjemmet.

Jeg orker ikke å legge ut i det vide og brede om hvordan hun er, men hvis det er noen som er interessert så forteller jeg selvsagt alt da :)

Jeg vil møte deg/dere før jeg drar på ferie, slik at vi kan møte hverandre og at du/dere kan få se hvordan hun er. Tar også gjerne en prøve dag og natt, slik at du/dere kan finne ut hvordan hun er å ha i hus uten meg også.

"Lønna" blir: litt penger (har ikke råd til 200kr pr dag, er jo student, men litt blir det), løfte om hundepass tilbake hvis det er ønskelig og selvfølgelig å få passe verdens beste i 9 dager :aww:

423_37787114470_4018_n.jpg

Håper på at det er noen der ute som kan tenke seg å gi gamla en fin ferie :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...