Gå til innhold
Hundesonen.no

Kooikerhund


-Damen

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som kan gi meg info om denne rasen med tanke på svakheter,sykdommer og hva som skal til for at hunden blir ´godkjent´ av avlsrådet i avel...

Fant ingen opplysninger i raseklubben med tanke på avel.

-Kanskje noen oppdrettere anbefales også??

Skrevet

Ei venninne har Kooiker. :D

De er utrolige hærlige hunder som kan brukes til det meste, men har desverre lett for å bli nervøse.

Anne Grethe Lyngstad med freetains Kennel var såvidt jeg vet den første i Norge som begynte med Kooiker. Er ikke 100 % sikker, men hun var iallefall nr 1 eller 2. :wink:

Hun har vel drevet på i litt over 8 år nå. Hennes B kull ble født for 8 år siden. :wink:

Hjemmesiden hennes finner du på www.freetains.com

Hun er en veldig god og seriøs oppdretter og har flotte resultater. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Merker at det lukter litt vondt av trekksela til hunden, typ sopp/mugg aktig nesten. Noen som vet hvordan det kan vaskes eller fjernes? Spyler den jevnlig med vann og henger opp til tørk.
    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...