Gå til innhold
Hundesonen.no

Stavmikser - smoothie


Teserere
 Share

Recommended Posts

Jeg har en blender hjemme i norge som jeg ikke gadd å ta med til UK, men savner smoothies veldig. Lurte på å kjøpe en stavmikser, men funker det egentlig til å lage smoothies? Kutter den alt smooth liksom? :lol: Hvor sterk motor bør den minst ha? Hvilken bruker du til smoothies og er fornøyd med? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest janson

Bamix! Litt dyrere, men fy så god. Du merker stor forskjell på disse i forhold til de billigere variantene av div andre merker. Jeg har selv den litt dyrere modellen med Gordon Ramsay og foreldrene mine har Monoen. Hovedforskjellen er at Ramsays har litt kraftigere motor, men begge fungerer bra til smoothie. Jeg bruker min til det meste, og droppet å kjøpe blender for denne skal også klare å knuse is! Har hørt om flere som har hatt sine i 30 + år. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter litt lesing av tester tror jeg jeg ender opp med denne Philips HR1372. Den har hele 700 watt, og kommer med masse ekstrautstyr, og det beste er at den har en overkommelig pris :) Skal snart til byen og titte, hvis ikke blir det amazonshopping ikveld :D Bamix var vel den eneste som slo Philipsen, men dobbel pris og ikke noe ekstrautstyr gjorde svaret enklere for meg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...