Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det jeg har hørt angående lakris og hund er at det bare er farlig om hunden er drektig(aner ikke om det stemmer. Noen som vet?). Men at lakris forhøyer blodtrykk(både hos hund og menneske), så det er farlig på den måten.

Eventuelt kan du jo få hunden til å spy, så den spyr det opp igjen, i tilfelle? :)

Skrevet

Når jeg googler det får jeg opp at det er giftig, på lik linje med sjokokade, rosin o.l. Jeg ville nok ringt veterinæren å forhørt meg om hva en bør gjøre. Og fulgt med på symptomer.

Skrevet

Hvis det har gått over 6 timer siden de spiste det, så er det nok ikke annet å gjøre enn å vente å se hva som skjer. Tviler på at det er noen annen motgift enn å kaste opp. Sånn er det i hvertfall med sjokolade :)

Skrevet

Snakket med veterinærvakten, de mente det skulle gå fint. Kull er på vei hjem, i mellomtiden har jeg fått beskjed om å legge salt bakerst på tungen for å få dem til å kaste opp.


Ingrediensene på de nevnte lakris nomnomene de har stjålet er følgende:

Ingredienser:
Sukker, glukosesirup, lakrisekstrakt (3 %), ammoniumklorid (salmiakk)(2.7 %), herdet vegetabilsk fett (inneholder soyalecitin), vegetabilsk olje, fargestoff (E153), modifisert stivelse, aroma, overflatebehandlingsmiddel (bivoks).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...