Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte at siden vi var på reise så var det jo kanskje noe spennende å presentere. Ettersom vi var uten nett fra fredagen og en god uke framover så er vi litt forsinket med selve presentasjonen. Vi får se... Tidsforskjell kombinert med kamera med sommertid gjorde ihvertfall nok utfordring for å få riktig tid på alt!

Ca. 10 stoppet flybussen på Gardermoen, og jeg kom på at det var EFIT!

P1040728.JPG

Klokken 11 er vi klare for boarding ved gaten. Cuddles er min reisende røde panda, eller Travelling Firefox, som er med meg og Tollef på reiser over hele verden. Til nå har han nøkkelringer fra 21 ulike land. Halsbåndet med nøkkelringene er blitt så stort og tungt at det er ikke med på selve reisene lengre...

P1040730.JPG

I tolvtiden fikk vi servert ande-wraps på flyet.

P1040731.JPG

Klokken ett. Kindle er kjekt å ha på reise!

P1040733.JPG

Klokken to norsk tid, ett engelsk tid glemte jeg å ta bilde, siden vi holdt på å gå av fly og gjennom passkontroll og styr.

Så er vi i England og stiller klokken en time tilbake, dermed er klokken ca. to når vi finner B&B'n vår like ved denne typisk engelske puben.

P1040735.JPG

En liten time senere sitter vi på tuben inn til London for litt shopping og middag med venner.

P1040738.JPG

Nærmere fire har vi kommet oss til Liverpool Street Station og prøver å finne veien til Spitalfields market.

P1040740.JPG

Et kvarter senere:

P1040743.JPG

Halv fem. Tollef og en geit. Geiten øverst.

P1040744.JPG

De har ikke ShakeAway i London, så jeg måtte nøye meg med en fra Patisserie Valerie. Ikke så verst, den heller.

P1040745.JPG

Klokken er seks, jeg har vært på SportsDirect og kjøpt nye treningsklær for nærmere tusen kroner. Tatt i betrakning av pundet er lavt og SD billig så var det en god handel. :D

P1040746.JPG

Syv, vi har funnet puben der vi skal møte en kompis. Vente-øl.

P1040752.JPG

Åtte, middag fortært, mer øl på gang.

P1040754.JPG

Ni. Jeg begynner å synes at det er på tide å gi seg. Vi har en time å reise tilbake til Heathrow og en kort natt før vi må opp klokken fem for å rekke fly til Marokko.

P1040755.JPG

Klokken kvart på ti har vi endelig rotet oss til nærmeste undergrunn som tar oss til London. Da vi kom til B&B'n på Heathrow ramlet vi ganske umiddelbart i seng uten noe kameradokumentasjon.

P1040756.JPG

  • Like 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...