Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dette er jo egentlig en sak om det å ha kjæledyr i sengen, da. :) Og så blir saken bare mer interessant når man har med noen som er direkte berørt av hva saken handler om.

Skrevet

Alle er så ekstremt opptatt av bakterier... jeg tenker sånn at hvis man ikke blir syk av disse bakteriene så er det så farlig da? Folk nå om dagen har bakterie nevrose virker det som :P

Jeg elsker å ha hundene i senga! super kos er det :)

  • Like 3
Skrevet

Det er vel ikke snakk om å dø eller overleve av bakterier, men heller hva hver og en av oss anser som hygienisk/uhygienisk? Selv blir jeg en smule kvalm ved tanken på å ha hunden i sengen, det er et område hvor jeg vil ha det rent, pent og koselig. Og hund i sengen er ikke rent og hygienisk uansett hvor mye man vil vri og vende på det. Men for de som synes det er koselig- enjoy:-) Sent from my iPad using Tapatalk HD

Skrevet

Må innrømme at jeg slett ikke tenker på hund som sengen som ekkelt og uhygenisk. Men jeg ser jo hvordan en del andre har hundene sine, og de skitne stinkende udyrene ville jeg ikke hatt i sengen min for å si det slik. :P Har hundene mine vært ute og blitt møkkete, så bærer det rett i dusjen. Hadde jeg hatt hunder som tilbrakte hele dagen løpende rundt i en stall så hadde de ikke fått kommet opp i sengen, og neppe inn i huset før de hadde fått seg et grundig bad. :aww:

  • Like 5
Skrevet
Må innrømme at jeg slett ikke tenker på hund som sengen som ekkelt og uhygenisk. Men jeg ser jo hvordan en del andre har hundene sine, og de skitne stinkende udyrene ville jeg ikke hatt i sengen min for å si det slik. :P Har hundene mine vært ute og blitt møkkete, så bærer det rett i dusjen. Hadde jeg hatt hunder som tilbrakte hele dagen løpende rundt i en stall så hadde de ikke fått kommet opp i sengen, og neppe inn i huset før de hadde fått seg et grundig bad. :aww:

Enig :aww:

Skrevet
"Dog Owners More Likely To Share Germs With Pets By Not Washing Hands Than By Sleeping With Dog": http://www.sciencedaily.com/releases/2009/01/090127131652.htm
Slikking i ansiktet, seige og møkkete hunder og å ikke vaske hender etter å ha klappet og kost, joda, det er like ekkelt for meg som å ha hunden i sengen:-) Der er vi så ulike som mennesketyper så man må nok bare akseptere at vi alke har ulikt syn på det meste:-) Sent from my iPad using Tapatalk HD
Skrevet
Slikking i ansiktet, seige og møkkete hunder og å ikke vaske hender etter å ha klappet og kost, joda, det er like ekkelt for meg som å ha hunden i sengen:-) Der er vi så ulike som mennesketyper så man må nok bare akseptere at vi alke har ulikt syn på det meste:-)

Klart det er lov å ha ulikt syn på ting. :) Hadde jo vært kjedelig hvis ikke, hehe.

Jeg ville aldri tenkt at jeg måtte vaske hendene etter at jeg har klappet hundene mine. Det føler jeg derimot sterkt for etter å ha klappet naboens golden retriever som gir meg både fettetete og illeluktende fingre etter å ha klappet den.

Slikking i ansiktet er jeg ingen stor fan av. :aww: Husker da vi hadde besøk av noen venner som lot tispen vår rundslikke dem på munnen. Jeg tenkte bare "gjett hvilken del av løpetidstispen vår den tungen slafset på for ett minutt siden". :lol:

Skrevet

Jeg er generellt ikke så opptatt av bakterier osv, senga liker jeg og ha ren, men det er ikke værre enn at jeg har et vaskbart sengeteppe oppå dyna slik at hunden ligger oppå det og ikke rett på sengetøyet samt at jeg bytter sengetøy oftere enn om jeg ikke hadde hatt hund. Forøvrig så løper ikke jeg og vasker henda etter hver gang jeg har tatt på hunden, da hadde dagene blitt travle tror jeg, derimot vasker jeg henda før jeg spiser osv, uansett om jeg har tatt på hunden eller ikke, og da er det ikke så stress resten av dagen, med mindre jeg blir skitten/fettete. Sånn ellers så tror jeg ikke det spiller så stor rolle om hunden er i senga eller ikke, vertfall ikke så lenge den er på soverommet, støv, hår og hudpartikler virvler jo rundt i lufta og har den utøy på seg så kan nok de komme seg i sengetøy osv på egen hånd.. Sleiking og slikt liker jeg ikke uansett, så det er ikke lov.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...