Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Er oppi en liten problemstilling.

Eg har skaffet meg en jaktcocker og den har hatt en tendens i det siste til og bjeffe på min andre hund, en ridgeback hannhund.

Han bjeffer ofte når han kjeder seg og er oppspilt. Virker som han prøver og få hans oppmerksomhet. Ridgebacken min ungår helst valpen men har også nå begynt og bjeffe. så nå er det utviklet seg til eit lite bjeffekor.

Så til poenget, hva burde eg gjøre. Eg hadde jo først tenkt og unngå og gi han oppmerksomhet for det, bare overse. Men så er det jo slik at ridgebacken stemmer i med han. så han får jo allerede mykje oppmerksomhet frå han. så han er begynt og bjeffe meir...

Eg har også prøvd og unngå situasjonen, men det er veldig vanskelig.

Så til problemstillingen, hva burde eg gjøre?

noken tips? ;)

Skrevet

Jeg hadde gått og henta den når den begynner og gitt en time out, enten på et annet rom/i bilen/i buret etc om du har mulighet, viss ikke bare hatt på båndet og tatt en time out ved din side til den stresser ned litt. Og evt også gått inn med en verbal korrigering viss det funker. Viss det ikke funker så er det bare dumt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...