Gå til innhold
Hundesonen.no

Bies EFIT 1.mars


Recommended Posts

Skrevet

Tenkte at denne gangen skulle jeg slenge meg med på trenden også, så her er den, min aller første EFIT :D

8:30 er vi oppe og igang med dagens høydepunkt: frokost!

448d201db54df5e68329220ae3062502_zps1c16

9:30 spør jeg Melvin om han vil være med ut på en liten tur, han svarer "Helst ikke".

696523eee9771f537059bb8ff813e265_zps99ec

10:30 får jeg han endelig med ut på tur. Været er kjempedeilig, så vi tar en ekstra lang morgenrunde :)

2a34661ba9f2cfce0d92a2e7d05a48cb_zps0266

11:30 er jeg klar til å reise til skolen. Melvin er på plass i utkikksposten sin.

d75fb532a7bbba02ced6ee13ed50155b_zps40cc

12:30 sitter jeg i forelesning..

520cda11ed446ed393495b2ae3bd5785_zps75ea

13:30 sitter jeg fortsatt i forelesning..

15e373d31edef3dc424e0d554c0e49ac_zps7556

14:30 baker jeg scones mens vi ser på skiguttas VM-stafett :D

IMG_0148_zps1a4247a3.jpg

15:30 er vi på en parkeringsplass og trener litt lydighet

IMG_0154_zps05bdb3ac.jpg

16:30 er vi på tur i vårværet

IMG_0165_zpsf77f5d72.jpg

17:30 gjør jeg lekser, en obligatorisk oppgave i skatterett :P

IMG_0191_zps3ceef2ce.jpg

18:30 har jeg endelig kommet frem til en konklusjon på oppgaven

IMG_0194_zps9e24b646.jpg

19:30 er jeg i butikken

4a8dc2bf5f75ca5ff78029518d8a9182_zps01a9

20:30 skal jeg ut å jogge, dere får bilde av de fine ankelrefleksene mine :D

082b7f53e9b9f13be80ccdb5ba878a12_zpsa48e

21:30 dusjer jeg

2af6848452557ba9a5693b9157e1f277_zpsdeff

22:30 ser vi på film og koser - resten av kvelden :wub:

5477a8ae7115c6b720df5a6df1df3342_zpsf63a

Skrevet
Det så ut som en effektiv dag! Og Melvin er en herlig tass :D

Jeg ble litt overrasket når jeg satt sammen EFITen selv, over hvor mye jeg faktisk gjorde i går :lol:

Så utrolig søt gris :D

Det er en viskelærgris :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...