Gå til innhold
Hundesonen.no

borderens EFIT 1. mars


borderen
 Share

Recommended Posts

IMG_1184_zpsa70ca4a1.jpg

Stod opp gryyyytidlig... kl 7 og lage en smoothe

IMG_1185_zpse79e3841.jpg

Leste gjennom noen artikler om prenatalt stress. Skulle lest over 100 sider til diskusjonstimen idag... jaja... jeg rakk å lese 2 sider da!

IMG_1188_zpsb6733d1e.jpg

Luftet hunder og fant ut at Amira ikke kunne drite idag heller... Forstoppelse ble dagens store bekymring!

Så var jeg på skolen og glemte å ta bilder fordi jeg hadde fryktelig mye å diskutere ift prenatalt stress

IMG_1189_zpscd088717.jpg

Spiste lunsj og ventet på hundeheidi for at vi skulle gå gjennom oppgaven om hesteavl vi skulle ha skrevet til igår. Ingen av oss var ferdig, men vi fikk pratet litt om forstoppelse på hund.

IMG_1190_zpsc27c0322.jpg

Jeg utforsket Ås-city og kjøpte kjevle, slikkepott, rødvin og parafin

IMG_1191_zpsda315082.jpg

Jeg lagde bolledeig og prøvde ut den nye slikkepotten og ser på ski VM

IMG_2222-1_zpsb277d641.jpg

Ute på tur i nydelig vær!

IMG_2236_zpsa1795f42.jpg

Mer tur og Amira hadde fått fart på magen og løp lykkelig rundt! Hurra!

IMG_2249_zpsd490da96.jpg

Bolle-greier ferdig. Jeg debuterte med kringle-bakst, men fant ut at jeg ikke har noen som helst anelse om hvordan man lager en kringle eller hvordan den skal se ut, så det ble en oppklippet sirkel med bolle-klin. Den smakte ganske så godt da...! Så da spiser jeg boller til jeg blir kvalm og ser på ski-VM (var det egenlig på dette tidspunktet? veldig spennende var det i hvertfall!!)

IMG_2247_zps9ce11135.jpg

Lager fredagsmat: pizza!

IMG_1192_zps3084222b.jpg

Jeg ser at jeg må flytte kontoret fra spisestua til kontoret

IMG_2252-1_zps8a6df9da.jpg

Pizza i ovnen, cider poppet og Kiter håper at Amira skal reise seg så han kan foreta en aldri så liten voldtekt

IMG_1193_zps814ed12f.jpg

Mat, cider og idol

IMG_1195_zps87c00fe0.jpg

Ingen EFIT uten bilde av sirkus-kunster Kiter og hans balanseevner som prøver å komme så nær Amira som bare mulig

  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg har faktisk blitt litt flink til å lage ting fra bunnen av. Har ikke kjøpt et brød på et år - baker selv. Det går veldig fort og greit når jeg hat fått rutine på det. Jeg liker skikkelig grove brød da, så de er tunge og hever omtrent ikke. Samme med pizzabunn. Finnes sikkert måter å få det til på, for selv om jeg baker og kokkelere mye, så er jeg egentlig ikke så flink. Hihi!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde fått angst av en hund som Kiter. Har han aldri nesten falt ned? Motorikken til en bc overgår vel kanskje en samojed :P Her i huset er det i alle fall rett fram, tut og kjør og knall og fall.

Imponert over matlagingen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kiter er så kul! Han minner meg masse om Knott, hun var også balansekunstner og elsket å trippe rundt på noen bjelker to meter over bakken i stallen der jeg bodde før. Litt slitsomt for oss eiere å bekymre oss hele tiden, jeg var aldri redd for at hun skulle falle, men tenkte mye på de stakkars albuene hennes når hun hoppet ned.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...