Gå til innhold
Hundesonen.no

Amigo - N DK UCH NORD VCH Næssgården`s Always Action Ahead


Recommended Posts

Skrevet
Hei Huldra og takk!

Nei, det var ganske sikkert Saivo - en stabijhoun fra Bergen og kompisen til Amigo det!

De er bestevenner de :rolleyes:

Ja, det var det helt sikkert!

Rypelek10.jpg

Her med tunga ut av munnen, lol! :D

  • Svar 249
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Guest Just me!!
Skrevet

Så flinke dere er! :o

Vi skal også på ustilling snart, så vi må også øve. Kontakten sitter ikke helt, men stegene er flotte. ;)

Skrevet

Vi skal stille i Haugesund på søndag som kommer. Gruer meg for jeg har hørt at denne dommeren er så streng og da må vi øve ekstra slik at vi i alle fall går ned med flagget til topps :o

Synes han er flink som gir totalt bæng i bilen som fyker forbi i 80 km/t.

Guest Christine
Skrevet
Vi skal stille i Haugesund på søndag som kommer. Gruer meg for jeg har hørt at denne dommeren er så streng og da må vi øve ekstra slik at vi i alle fall går ned med flagget til topps :o

Synes han er flink som gir totalt bæng i bilen som fyker forbi i 80 km/t.

Jeg som håpa at dere skulle på Sølvhunden.. (Veit ikke om Stabi får lov til å stille der, men..)

Ja, Amigo er kjempeflink han.. ;)

Skrevet
Vi skal stille i Haugesund på søndag som kommer. Gruer meg for jeg har hørt at denne dommeren er så streng og da må vi øve ekstra slik at vi i alle fall går ned med flagget til topps :o

Synes han er flink som gir totalt bæng i bilen som fyker forbi i 80 km/t.

Jaa, flinke Amgo ;)

Skrevet

Da er utstillingen over for vår del og resultatet ble over all forventning! Amigo fikk CERT, 1 BHK, BIR og BIG1. Han er nå blitt norsk utstillingschampion banana banana

26580_s.jpg

N VCH N UCH Næssgården`s Always Action Ahead

Skrevet

Må bare si gratulerer igjen jeg, for noen flotte resultater! ;) Dobbeltchampion og allting! Dere har virkelig grunn til å være fornøyde :)

Har du noen planer om å bruke ham i avl?

Skrevet

Allerede for et halvår siden fikk jeg henvendelse fra 3 ulike hold i Sverige om å bruke ham i avl :rolleyes: . Så interessen er der så absolutt.

Jeg kan for lite om dette så heldigvis har jeg god hjelp og støtte i oppdretteren min i forhold til avl. Det er så mye å ta hensyn til når man har en liten rase - alt går via Nederland og deres databaser for innavlsgrad, arvelige sykdommer osv.

Men Amigo er helt klart en god representant for å føre rasen videre - det er helt sikkert :rolleyes: Så man skal ikke se bort fra at det med tid og stunder kommer små Amigonøster ja!

Skrevet

GRATULERER!! :Laugh: Dere har oppnådd sååå himla mye på så kort tid. Hvor gammel er Amigo nå? Både viltspor- og utstillingschampion! Nå fikk vi ikke møtt hverandre denne gangen heller, men vi tar det snart. Du har en så flott hund :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg som i utgangspunktet ikke er noe utstillingsmenneske har i løpet av den siste tiden fått en N VCH N UCH i hus.... :) og det er jo helt utrolig å tenke på! Det er jo ikke noe uvanlig at en hund her i Norge har disse titlene, men Amigo er den første norskfødte stabijen som har oppnådd det. I tillegg så er dette svære greier i Nederland - for de driver jo ikke med jakt omtrent - og derfor er det ekstra ekstra det han har gjort. Mailer detter inn fra folk i Nederland som har halvbroren til Amigo og det skal skrives artikler om han i rasebladet der nede. Det er jo helt på trynet liksom :P for det er som sagt "no big deal" her hjemme at en hund er både det ene og det andre.

Men bevares - jeg er kry som en hane jeg vettu av godgutten og ikke verre på det enn at jeg har samlet alle sløyfene hans og hatt fotosession i dag :)

28541_s.jpg

Guest Just me!!
Skrevet

Sitter å måper jeg da, er ikke vant til å se at hunder vinner SÅ mye liksom. Hehe, har ikke alltid vært "into" hundeverden. Hylte og jublet for det lille BIM-et vi fikk en gang! :rolleyes:

Han er utrolig fin og sjarmerende da, godgutten. Gratulerer enda en gang! :)

Skrevet
Herlig med litt skrytebilder også :ahappy: Det er ikke noen flere championtitler som dere kan hanke inn da? :P

Joooo... vi kan prøve oss på det danske og hollandske championatet. Regner med at jeg tar turen til Danmark til neste år for å prøve oss i ringen der... startet rabiesvaksineringen i dag faktisk :rolleyes:

Han kan aldri bli Nordisk eller Int. champion pga krav om jaktprøve i tillegg til certene. Sverige og Finland har disse krava fordi det pr. defininsjon er en fuglehund. Men denne rasen jobber ikke som en fuglehund med reising av fugl og stand - de er glimrende sporhunder etter hårvilt i stedet. Dermed vil han ikke kunne bestå en slik prøve. Det finnes altså ikke en eneste S UCH i rasen.

Skrevet

Dere har sannelig all grunn til å skryte litt - det var en pen samling sløyfer. :ahappy:

Han er jo så fin Amigo, og minst like flott i virkeligheten som på bildene. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...