Gå til innhold
Hundesonen.no

Amigo - N DK UCH NORD VCH Næssgården`s Always Action Ahead


Recommended Posts

  • Svar 249
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Skrevet

Amigo og Chanita har vært på badetur. Strålende sol og herlig sommervarme gjorde sitt til at de jumpa rett i vannet - og BLE der :) Sølvi og jeg ble en smule våte da de absolutt skulle riste seg 1 m fra oss (hvorfor gjør hunder det???)

En kjempekoselig tur var det, og her kommer litt bildespam fra badeseansen:

xfxm4g.jpg

xfxm6h.jpg

xfxmba.jpg

xfxmcz.jpg

xfxmhj.jpg

Noen spiser pinner, andre spiser gress...

xfxmk7.jpg

xfxmp1.jpg

Stakkars Sølvi - ble du våt nå??

Kommer mer i neste innlegg......

Skrevet

Så søte de er! :D Ser ut som de koser seg sammen! :)

Amigo var jo kjempe flink til å søke!(ikke at det kom som en overraskelse :()

  • 4 weeks later...
Skrevet

Vi har vært på Finnskogen i helgen. Det var stabijhountreff, og vi klarte å samle 15 av totalt 40 hunder. Det er ikke verst altså!

Jeg var veldig spent på hvordan de andre hundene var; har liksom ikke sett såååå mange før :P De var utrolig ulike og like på samme gang; men èn ting som var felles var alle de sprø innfallene som en stabij har!

Vi bodde på et gammelt tømmerfløtebruk og vårt sovested var ei løe som var omgjort til kro og spisested. Knallflott sommervær hadde vi hele tiden og det var kjempekjekt å treffe alle sammen.

Jeg var sporinstruktør og halvparten av stabijene fikk prøve seg i skogen. Den andre halvparten trente bruks.

Amigo fikk demonstere hvordan et spor skal gås, og det ble jo en stor suksess :P Han er en durkdreven sporfinner den gutten, så det at han hadde 10 stykker bak seg i sporet affiserte ham overhodet ikke; han bare jobbet på som vanlig. Det kommer godt med at jeg har trent bevisst med forstyrrelser for ham ja!

Her kommer litt bilder:

Første gangen på spor

Dette var spennende!

Første møte med klauven

Søsteren til Amigo ved sporslutt

Her bodde vi

En fantastisk beliggenhet!

Tid for bading

Badenymfene

Man deler på lekene kan du skjønne!

Tørke pelsen gjør man slik

Alle 15 stabijene samlet på ett brett!

Oppstilling tispevalp 7 mnd

Oppstilling hann 2 1/2 år

Oppstilling tispe 3 år

Oppstilling tispe 14 mnd

Oppstilling Amigo 14 mnd

Det var en strålende helg, og vi planlegger allerede nytt stabijhountreff til neste år...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...