Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her er det hundehår overalt, hele tiden. Har til og med funnet hundehår i fryseren. :huh: For å være helt ærlig bryr jeg meg lite om hårene, men støvsuger ca en gang i uken bare for å holde det litt i sjakk. Vasking gjøres veldig sjeldent da jeg syns det er dødsenskjedelig!

  • Like 1
  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tenker at man ikke bør være redd for hår når man kjøper seg hund, så da blir det idiotisk å flytte bikkja ut i garasjen.

Den dagen hundene mine blir plassert i garasjen håper og tror jeg at noen tar dem fra meg!

Støvsuger når jeg får "ånden" over meg,har kjøpt sånn fin koste greie nå og den tar jeg en runde med hver dag.Ellers plukker jeg kaniner egentlig hele tiden... Kattene har uten tvil skylden for det

Skrevet

Jeg valgte faktisk rase ut ifra røyting. Jeg takler ikke hundehår og jeg synes noen folk med hund har det grise ekkelt hjemme hos seg. ... men JEG har støv på hjernen :P finnes ingen kaniner i huset mitt, drar frem både sofa og tvbenk når jeg har vaskedag. Passer også på å dra frem komfyr og kjøleskap også :P støvsuger en gang i uka, vasker en gang i mnd, men jeg trenger ikke mer pga cairn røyter svært lite når de er nappet gjevnlig. :)

Skrevet

Her går vi rundt med hvit pels under sokkene alle mann.

Jeg inbildte meg at det ikke kom så mye pels fra ett par små hunder men gud bedre hvor mye pels de slipper.

Det kommer mer pels av de to enn Leonbergeren vi hadde før.

Og de flyr rundt overalt. Setter seg i øyevippene, maten, nesa. Det er dumt å komme på besøk her med svarte klær ;)

Støvsuger en gang i uka og peller synlige hybelkaniner ellers.

Skrevet

Vi er midt i røyteperiode nå. Jeg er takknemlig for alt som går i børsten heller enn på gulvet, og lurer iblant på hva tantene i barnehagen tror om meg. Men ja, han får rene sokker hver dag, selv om han er full av pels innen vi kommer ut døra! :P

Edit: Og, nå prøver jeg å støvsuge 1-2 ganger i uka. :)

Skrevet
Vi er midt i røyteperiode nå. Jeg er takknemlig for alt som går i børsten heller enn på gulvet, og lurer iblant på hva tantene i barnehagen tror om meg. Men ja, han får rene sokker hver dag, selv om han er full av pels innen vi kommer ut døra! :P

Edit: Og, nå prøver jeg å støvsuge 1-2 ganger i uka. :)

Sånn er det her også :lol: Ungen samler opp all pelsen til hundene...

Skrevet
Her går vi rundt med hvit pels under sokkene alle mann.

Jeg inbildte meg at det ikke kom så mye pels fra ett par små hunder men gud bedre hvor mye pels de slipper.

Det kommer mer pels av de to enn Leonbergeren vi hadde før.

Og de flyr rundt overalt. Setter seg i øyevippene, maten, nesa. Det er dumt å komme på besøk her med svarte klær ;)

Støvsuger en gang i uka og peller synlige hybelkaniner ellers.

Virkelig??

Min papillon røyter minimalt, hun. Det er en del hår på svarte klær og sengetøy, men ikke verre enn at en klesrulle fjerner det. Aldri hundehår på gulvene eller slikt. Min har ikke underull, da. Vet jo mange papillon og phalene har det, og vil derfor gjette at de røyter mer? Jeg er i alle fall glad min røyter så lite som hun gjør :D Akkurat nå er det flere dotter fra Chessea rundt om enn hvite hår. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...