Gå til innhold
Hundesonen.no

Å finne bosted i Bergen med hund?


Recommended Posts

Skrevet

Er det noen her som har måttet slite mye med å finne bosted i Bergen med hund? Jeg har planer om å bo i sentrum, og ønsker ikke å bruke mer enn 7000 kr i mdn. Er student.

Hunden min er liten... Jeg sleit med å finne bosted i Tønsberg, og jeg gruer meg til å begynne å lete etter sted i Bergen...

Skrevet

Jeg skal selv finne leilighet med lov til å ha dyr i til sommeren. Men, jeg skal finne litt utenfor Bergen, i Lindåsområdet tenker jeg. Flytter da sammen med typen. Det jeg tenker er å skrive en annonse selv og legge ut på finn, på ønskes leid sidene.

I fjor bodde jeg på Os, og der fikk jeg lov til å ha med hund, selv om jeg egentlig hadde gitt opp å lete etter plass hvor det var tillatt. Så det er absolutt ikke umulig, men det kan nok være vanskelig...

Ikke mye hjelp i meg, men vi står vel i ca. samme situasjon :P

Skrevet

Jeg vil si det er vanskelig uansett i Bergen, og om du i tillegg har hund, så blir det enda vanskeligere. Men man klarer nok å finne noe tilslutt. Jeg fant et kollektiv i Bergen sentrum hvor jeg fikk ha med hunden til under 6000 kr. Jeg leitet på vårparten i fjor, det er mulig man finner mer på sommeren når mange studenter flytter ut.

Ellers fant jeg bare ting utenfor Bergen sentrum. Men du skal ikke langt utenfor før du finner mye mer, til rimelige priser, men hvor det likevel ikke tar lang tid å gå til sentrum, så jeg tror ikke jeg ville vært så bastant på at det akkurat skal være i sentrum. Der hvor jeg bor tar det 20 min å gå inn til sentrum, jeg fant også en leilighet hvor det tok 15 min å gå inn :) Jeg syns det er helt greie avstander.

Skrevet

Det er stort sett vanskelig over alt og finne leilighet når man har hund, men legg ut en annonse på finn under bolig ønskes, det tror jeg gir best mulighet til og finne noe :)

Skrevet

Jeg lette etter leilighet i Bergen med hund i over to år uten resultat. Så laget jeg en egen annonse på Finn og fikk mail samme dag og den leiligheten fikk vi :)

Vi flytter ut derfra torsdag, og da er den ledig, med mindre de har funnet noen nye alt :) Ligger rett utenfor Bergen, i Loddefjord.

Skrevet

Sliter med det samme, bare med hybel/leilighet i Trondheim til sommeren. Har lagt ut annonse på hybel.no og kvier meg litt for å måtte legge ut "personlig" info også på finn :P Men, men. Lykke til med letingen!

Skrevet

Uff, merker jeg gruner meg! Men godt å høre noen har hatt resultater ihvertfall :) Skal legge ut på finn.no når tiden nærmer seg litt mer, og hybel.no. Takk! :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...