Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tispa her venter snart løpetid. Hun er hver dag løs ute på verandaen her i huset som ligger i andre etasje. Hun er da uten bånd, altså fri. Tispa mi har aldri hoppa ned fra verandaen før. Men har hørt at tisper under løpetid mister hemninger og "fornuften" og hvis hun lukter hann hunder kan gjøre ting de vanligvis ikke gjør. Jeg er redd hun da kommer til å hoppe ut av verandaen i andre etasje. Er dette vanlig under løpetida på tisper? Burde jeg ha på henne bånd?

Skrevet

Har bare 1 tispe i huset her, og 3 hanner.

Dina bor oppe hos mamma i etasjen over, og er her nede på dagtid.

Hun har aldri prøvd seg på å hoppe ut av hagen oppe og kommet ned i den perioden der vi har de avskilt.

Dina blir bare nedfor og lei seg i løpetia.

Naboen har også tisper, som alltid går løse å tur.

Kan ikke huske å ha hatt de på plenen når de har hatt løpetid.

Nå er vel alle hunder forskjellige.

Men om verandaen din er forsvarlig inngjerda, så hadde jeg nok hatt henne ute under tilsyn også i løpetia.

Skrevet

Jeg tviler vel på at det er et veldig vanlig problem, men om det er noe du bekymrer deg for så ville jeg tatt på henne bånd når hun er ute i akkurat den perioden hun er mest, eh, ivrig. Så slipper du å bekymre deg, og det er jo uansett bare for en kort periode :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ser helt legit ut. De har organisasjonsnummer, masse info. Familien ser ut til på drive et konsern av nettbutikker.  https://skotner.net/ 
    • Noen som vet om netzoo.no er trygg? Står norsk butikk i Sandefjord ? Aldri hørt om før.
    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...