Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå er ikke jeg oppdretter, men ser jo for meg at det er fullt mulig og finne gode forverter på samme måte som man finner gode valpekjøpere. Man annonserer, på hjemmeside og/eller finn.no o.l., får intresserte og velger den man liker best :)

  • Like 2
Skrevet
Nå er ikke jeg oppdretter, men ser jo for meg at det er fullt mulig og finne gode forverter på samme måte som man finner gode valpekjøpere. Man annonserer, på hjemmeside og/eller finn.no o.l., får intresserte og velger den man liker best :)

Jepp :) !

Skrevet

Utover annonsering tror jeg nettverk er gull (hilsen hun som ikke har hatt en eneste forvert :lol: )

Jeg har gjennom min tid i rasemiljøet blitt kjent med flere personer som har hund på en slik måte at forvert-avtalen passer dem utmerket som jeg kan tenke meg å spørre når den tid kommer. Men også at du kjenner noen som kjenner noen, så selv om ikke du selv kjenner forverten kan de du kjenner gå god for vedkommende. Det er i alle fall en ekstra trygghet for meg :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Med alle "bad stories" man hører om fôrverter nå om dagen så tenker jeg at det kanskje er like greit å kjenne den man skal plassere hunden hos. noen man kjenner godt og stoler på.

Jeg er i tvil om jeg noen gang kommer til å benytte forvert igjen, det må i så fall være en person jeg stoler 100% på - og de er det langt mellom.

Jeg har imidlertid vært heldig med fôrvertene mine, stort sett - men det er jo en risiko.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...