Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Å skrive om deg har ikke vært lett, men nå føler jeg at jeg klarer det med litt lettere sinn. 29 januar 2012 blei vår siste dag sammen, alt skjedde så brått og fort. Akkurat som for 1.5 år siden,men den gangen klarte de å fikse deg. Denna gangen måtte jeg gi slipp på deg, 13 fantastiske år sammen fikk vi. Burde vel vært lettere siden du var så gammel,men tvert i mot var det mye tyngre. Du var den siste som gikk i min "gamle" flokk og det føles som en epoke i livet mitt er slutt:-(. Du var en snodig,men du verden så nydlig et vesen, lydløs på tøfler tasset du rundt fra du var liten. Du skvatr så første gang du bjeffa at du gjemte deg under stuebordet, du sovna stående bare noen ville kose med deg, du hjalp så mange mennesker med å få tilitt til hunder igjen.

Du smelta hjertene til alle du møtte på din vei,både store og små, de med to og andre skapninger med fire bein. Fantes ikke et snev av vondt i deg,og det er utrolig nok veldig stille her hjemme uten de snikende nesten lydløse skritta dine når du kom for å kose.. Kunne holdt på i det uendelig om deg,jeg har alltid minnene i hjertet.. Du, Rollo og Raia må ta godt vare på hverandre... Savner deg gullet mitt, til vi ses igjen.♥♥

Morgan 25.08.99- 29.12.2012.. Hvil i fred gullet mitt.post-2064-0-50597800-1360967360_thumb.jp

  • Like 6
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...