Gå til innhold
Hundesonen.no

Forskjell på disse miniatyrhundene


Recommended Posts

Skrevet

Leter fremdeles etter en rase som passer meg, og lurer litt på disse rasene:

Chinese crested powder puff

Shih tzu

lhasa apso

Japansk chi

Hvordan er de når det gjelder pelsstell, bjeffing, lojalitet, å få husren??

Noen bedre/verre enn andre?

Ellers vet jeg etter alt jeg har lest de siste dagene, at de skal være barnevennlige, og familiekjær :-)

Skrevet

Har du lest om rasene på nett, og lest rasestandardene?

CC er jo en del større enn de andre rasene. Det er kanskje ikke lurt å ta de aller minste rasene dersom man bor i barnefamilie? Selv om barna er greie, kan det være greit at hunden tåler litt i alle fall. Når det gjelder småhunder er det stor forskjell på en hund på 25 cm, og en på 32 f.eks. Selv om det ikke høres mye ut i forskjell, så er forskjellen veldig stor rent fysisk. Noe å tenke på i alle fall :)

Generelt sett kan man si at raser som ikke røyter krever mye pelsstell, men om man ikke skal drive med utstilling, så kan man jo alltids klippe ned hunden.

Når det gjelder CC, så kan du lese alt om den nakne varianten også. Det er samme rase, så de har likt gemytt. Jeg har bare erfaring med CC, og de er utrolig familiekjære, og en type hund som kan være med på alt, men samtidig trives med rolige dager. De er veldig sosiale, og trives ikke så godt aleine, er fornøyde så lenge de får være med familien sin.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...