Gå til innhold
Hundesonen.no

Forskjell på disse miniatyrhundene


Recommended Posts

Skrevet

Leter fremdeles etter en rase som passer meg, og lurer litt på disse rasene:

Chinese crested powder puff

Shih tzu

lhasa apso

Japansk chi

Hvordan er de når det gjelder pelsstell, bjeffing, lojalitet, å få husren??

Noen bedre/verre enn andre?

Ellers vet jeg etter alt jeg har lest de siste dagene, at de skal være barnevennlige, og familiekjær :-)

Skrevet

Har du lest om rasene på nett, og lest rasestandardene?

CC er jo en del større enn de andre rasene. Det er kanskje ikke lurt å ta de aller minste rasene dersom man bor i barnefamilie? Selv om barna er greie, kan det være greit at hunden tåler litt i alle fall. Når det gjelder småhunder er det stor forskjell på en hund på 25 cm, og en på 32 f.eks. Selv om det ikke høres mye ut i forskjell, så er forskjellen veldig stor rent fysisk. Noe å tenke på i alle fall :)

Generelt sett kan man si at raser som ikke røyter krever mye pelsstell, men om man ikke skal drive med utstilling, så kan man jo alltids klippe ned hunden.

Når det gjelder CC, så kan du lese alt om den nakne varianten også. Det er samme rase, så de har likt gemytt. Jeg har bare erfaring med CC, og de er utrolig familiekjære, og en type hund som kan være med på alt, men samtidig trives med rolige dager. De er veldig sosiale, og trives ikke så godt aleine, er fornøyde så lenge de får være med familien sin.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...