Gå til innhold
Hundesonen.no

Systemgjennoppretting


Tonje
 Share

Recommended Posts

Nå er laptopen her så treg at jeg kaster den ut vinduet snart. Masse feilmeldinger, får ikke innstallert java, spam og annet tull.

Så jeg tenkte å bare slette alt som er på den og se om den fungerer bedre da. Men; jeg finner ikke ut hvordan jeg gjør det? :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja og nei sier damen som jobber med dette :aww:

Du får de som regel satt tilbake til fabrikk innstillinger. Fabrikk tanket laptop er som regel full av fabrikk programvare og ekstra dill dall så pcen er treg allerede dder :-P

Hadde du bodd her kunne jeg ordnet for deg men blir kanskje litt langt unna :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har windows Vista og har gjort det en gang før, men det er lenge siden så jeg husker ikke hvordan. Trengte ingen CD for gjenoppretting hvertfall.

Burde nok sikkert levert den inn, men jeg tenkte å prøve en liten quickfix først ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...