Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da planene ble litt endret med tanke på hund, står jeg igjen med helt nye, ubrukte pelsstellsprodukter, som jeg ikke kommer til å få bruk for. :huh:

Jeg kunne tenkt meg halv pris for produktene, men kom gjerne med bud. :ahappy:

Alle produktene er helt nye, og i original forpakning.

Mason Pearson, pocket bristle & nylon.

375 ,-

20130207_192343_zps994097a4.jpg

KW børste

140 ,-

20130207_192411_zps96a7ed6b.jpg

Trixie effileringssaks

132

20130207_192420_zps8b88c509.jpg

Trixie kam

50 ,-

20130207_192429_zps7675a004.jpg

HPP kam

55 ,-

20130207_192400_zps53872da9.jpg

Skrevet

Ok :)

Den er sånn, er den som heter: Mason Pearson - Pocket Bristle & Nylon. Ligger masse bilder på google også.

Den er kanskje solgt da, men kan gi beskjed i morgen dersom hun ombestemmer seg?

mason_pearson_pocket.jpg

Skrevet
Ok :)

Den er sånn, er den som heter: Mason Pearson - Pocket Bristle & Nylon. Ligger masse bilder på google også.

Den er kanskje solgt da, men kan gi beskjed i morgen dersom hun ombestemmer seg?

mason_pearson_pocket.jpg

oki :) trodde jeg var kjapp nok ute jeg! :P

Skrevet
Jeg tar gjerne effileringssaksen, hvis den ikke er solgt?
Du kan få den ja :)

oki :) trodde jeg var kjapp nok ute jeg! :P
Hehe, var en utenom forumet her. Hun skulle ha den. Men KW børsten er din om du vil ha den :)

Dere kan bare ta kontakt på PM så kan vi avtale hvor vi skal møtes. Jeg bor på lambertseter. Er i byn av og til, og området rundt storo to ganger i uken.

---------------------------------------

Da er disse tingene igjen:

Trixie kam

50 ,-

20130207_192429_zps7675a004.jpg

HPP kam

55 ,-

20130207_192400_zps53872da9.jpg

Skrevet
Hehe, var en utenom forumet her. Hun skulle ha den. Men KW børsten er din om du vil ha den :)

hmm,jeg har en nesten lik så da dropper jeg. tenkte når jeg først skulle ha mason tingen også :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...