Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

på grunn av sykdom i familien er det vanskelig å få gått tur med familiehunden vår, en tre år gammel Golden Retriever. Sykdommen er av en fysisk art og derfor blir ikke Max gått såpass mye tur med, som han hadde fortjent. Jeg er yngstedatteren i familien, så jeg bor ikke lenger hjemme (men i Berlin) - ellers skulle jeg så gjerne ha gjort dette selv. Merker det på samvittigheta, ja.

Er det noen som kan hjelpe og gå tur med han et par ganger i uka, hvis ikke mer?

Max er en stor og sterk Golden Retriever, som vi overtok i voksen alder. Så han er dessverre ikke av den lydigste sorten (til tross for dressurkurs, osv). Men han er helt fantastisk og veldig, veldig glad - men det kreves altså at den som eventuelt går tur med han, tåler en sterk og ivrig "bissevovv".

Hva sier dere, er det noen som vil? Vi holder til i Indre Østfold.

Mvh. Anne.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...