Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei vi har en hund på 8 mnd som vi rett før nyttårsaften hadde fått ganske så stueren, men etter nyttårsaften og all pang og smeller som hører med og skremte vår stakkars lille nils ganske bra, har han på en måte gått tilbake til start og er nesten enda verre enn det han var i starten.

Han går løs stua og gangen når vi sover og er på jobb/skole og dette var ikke noe stort problem tidligere vi er ute med han før vi eventuelt drar fra han og før vi legger oss samt når vi kommer hjem, problemet er hovedsaklig når vi ikke er der eller når vi sover.

Er det noen som har noe tips angående dette?

Guest lijenta
Skrevet

Han kan ha blitt engstelig etterpå. Foreslår at dere tar noen netter og sover i stua. Kanskje snu på vanene år dere skal gå kanskje gi han mindre større plass å være på. Det er vanskelig å si når jeg ikke ser hunden

Skrevet

Enig, det kan være usikkerhet/ engstelse som blir større når den er alene, start litt på nytt i alene treninga så kommer den seg sikker kjapt opp til der den var før :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...