Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetreff med mellomstore/store hunder :)


Recommended Posts

Skrevet

Hei :)

Er det noen i Kristiansand/Mandal omegne som har typisk staffie, eller lignende eller bare en mellomstor hund som trenger en tur kamerat ?

Har ei jente som elsker og løpe og løpe så mye hun kan.

Det er ei Staffordshire på 16 mnd, snill som dagen er lang og gjør ikke en flue fortredt, men er mange som er redde for henne for hun er en sånn "skummel" hund.

Derfor etterlyser vi gjerne noen turkamerater som ikke er små og elsker og løpe :)

Hun går godt overrens med min mor sin hund som er russisk toy, så hun har ikke noe i mot små eller store hunder :)

Er bare litt gøyere for henne med en som "tåler litt mer".

Hadde vært gøy om vi fikk til noe sånt :)

  • 2 months later...
Skrevet

Hvis du fremdeles er på utkikk etter tur kamerat så har mi veldig lyst på nye venner :)
Hun er 2.5 år og vant til å leke med hunder av alle størrelser men hun er medium størrelse.
Kira elsker å løpe og syns det er noe av det artigste når hun treffer noen hun kan løpe med.
Bare send meg en pm :)

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...