Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Hvor stort vil du ha det, Ingvild? Jeg har et bra Europris, men mitt er også litt skeivt (ulempen ved sånne billigbur). Kan godt selge det, jeg bruker det ikke. Det er helt og bare brukt som sovebur om natta :) Passer en voksen engelsk setter. Husker ikke om det er like stort som metallburet, men det er ganske stort. Ca en meter langt.

Jeg vil ikke ha det alt for stort, heller. :P Siden jeg skal dra det med meg rundt på tog og buss og bare bruke for å putte ham et sted på treninger og stevner/utstillinger. Hvor mye selger du det evt for?

Skrevet
De hadde ikke større på Price Club enn akkurat det du har Anette..Har du sjekka Waggytail?

nop,de har maks large inne som er 80 cm ish.

Skrevet

Beskjed fra Waggytail :

De har det største canvasburet. Rimeligste de kan gå er 1200 kr på det.Grunnen til at det ikke ligger på hjemmesiden er pga at de holder på med ny hjemmeside og får ikke oppdatert den gamle.Det største canvasburet xxxl er 102x69x69.. Hvis du var intressert kunne du bare sende henne en mail :D

  • Like 1
Skrevet
Beskjed fra Waggytail :

De har det største canvasburet. Rimeligste de kan gå er 1200 kr på det.Grunnen til at det ikke ligger på hjemmesiden er pga at de holder på med ny hjemmeside og får ikke oppdatert den gamle.Det største canvasburet xxxl er 102x69x69.. Hvis du var intressert kunne du bare sende henne en mail :D

T humret og sa da er det jo her før natta også :P

Skrevet
Det er ikke verdt så mye, et par hundre kanskje? Jeg kan ta det fram i morgen og måle det :) Men jeg aner ikke hvor mye sånt blir i porto, men kan jo prøve å finne det ut (jeg bor ikke i Follo nå). Bærevesken er hel og ubrukt :)

Åja sant det, du har jo flyttet. Nei, da spørs det om det ikke baller på seg såpass med portoen at jeg heller kjøper et bur ved en passende anledning selv. Liker egentlig å se, løfte litt på og ta litt på ting før jeg kjøper dem, haha!

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg har et tøybur fra Ricoh i bb-størrelse til salgs for 1 000,-. Det er 1,20 langt, og bredt og høyt ;) Husker ikke målene her og nå. Kosta godt over 1 000,- å kjøpe inn. ....og Nurk vil ikke være i det... så det er aldri brukt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...