Gå til innhold
Hundesonen.no

Allergi og medisin


Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Urbi må gå på kortison for å holde allergien i sjakk. Men hun er allerede hoven i kroppen av vann, hun har enda større matlyst enn vanlig og vann der jeg ikke sikekr på om har økt. Drikker ikke så uvanlig mye hjemme men andre steder så syntes jeg hun gjør det.

Lurer så klart på alternativene.? Finnes det?

Tror det ikke er så mange men håper på å få ha henne litt til i hvertfall før det går alt for mye ut over livskvaliteten hennes. Hun spiser til daglig VOm og hundemat og tar 10 mg kortison og en spiseskje med eddik for å holde ting mest mulig i sjakk

Guest lijenta
Skrevet

Hun er allergisk mot alt av mid(husstøvmidd, lagermidd, midd ute, edderkopper og skauman) og laks.

Atopica Hva er det?

Hun har rekasjonene inne i kroppen. Altså vann i ørene, sopp innvendig , hevelse innvendig. Det er i grunnen løite hun vasker seg som tegn på utvendig reaksjon, har dårlig hud i forhold til kulde

Skrevet

søk på veterinærkatalogen.no på atopica. Det er allergitabletter for hund, rett og slett.

Gry, den yngste av mine, fikk utslag på innendørs allergener (vi sjekket ikke ut mer enn den testen). Hun klør da. I huden. Spesielt i lysken og på magen. Begynner hun å klø får hun atopica i noen dager, og er kløfri på 2-4 dager. Men hun reagerer mest ved å bade i gjørmevann utendørs. (av en eller annen grunn).

Tablettene er dyre. På 20 kg hund, kommer de på 1000 kr pr mnd. Men det er verdt det, syns jeg.
Gamle hunden jeg hadde måtte gå på kortison, og det vil jeg ikke gjøre med en hund til.... Bivirkningene ble for ille. :-(

Men, regner med du tar de vanlige forhåndsreglene som ikke ha hunden i senga/på soverommet, ha seng med skinntrekk og ikke stoff, evnt vaske ofte osv. Omega 3 er også bra for allergihunder :)

Men ja, sjekk ut atopica. Det kan jo være verdt å teste iallefall :) For å se :)

Guest lijenta
Skrevet

Det lille jeg leste så så det ut til å være kløe i huden men her er det ikke stort å gå på hun har nemlig ikke mer kløe enn normalt. Hun reagerer på andre vis desverre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...