Gå til innhold
Hundesonen.no

Allergi og medisin


Guest lijenta
 Share

Recommended Posts

Guest lijenta

Urbi må gå på kortison for å holde allergien i sjakk. Men hun er allerede hoven i kroppen av vann, hun har enda større matlyst enn vanlig og vann der jeg ikke sikekr på om har økt. Drikker ikke så uvanlig mye hjemme men andre steder så syntes jeg hun gjør det.

Lurer så klart på alternativene.? Finnes det?

Tror det ikke er så mange men håper på å få ha henne litt til i hvertfall før det går alt for mye ut over livskvaliteten hennes. Hun spiser til daglig VOm og hundemat og tar 10 mg kortison og en spiseskje med eddik for å holde ting mest mulig i sjakk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Hun er allergisk mot alt av mid(husstøvmidd, lagermidd, midd ute, edderkopper og skauman) og laks.

Atopica Hva er det?

Hun har rekasjonene inne i kroppen. Altså vann i ørene, sopp innvendig , hevelse innvendig. Det er i grunnen løite hun vasker seg som tegn på utvendig reaksjon, har dårlig hud i forhold til kulde

Lenke til kommentar
Del på andre sider

søk på veterinærkatalogen.no på atopica. Det er allergitabletter for hund, rett og slett.

Gry, den yngste av mine, fikk utslag på innendørs allergener (vi sjekket ikke ut mer enn den testen). Hun klør da. I huden. Spesielt i lysken og på magen. Begynner hun å klø får hun atopica i noen dager, og er kløfri på 2-4 dager. Men hun reagerer mest ved å bade i gjørmevann utendørs. (av en eller annen grunn).

Tablettene er dyre. På 20 kg hund, kommer de på 1000 kr pr mnd. Men det er verdt det, syns jeg.
Gamle hunden jeg hadde måtte gå på kortison, og det vil jeg ikke gjøre med en hund til.... Bivirkningene ble for ille. :-(

Men, regner med du tar de vanlige forhåndsreglene som ikke ha hunden i senga/på soverommet, ha seng med skinntrekk og ikke stoff, evnt vaske ofte osv. Omega 3 er også bra for allergihunder :)

Men ja, sjekk ut atopica. Det kan jo være verdt å teste iallefall :) For å se :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Det lille jeg leste så så det ut til å være kløe i huden men her er det ikke stort å gå på hun har nemlig ikke mer kløe enn normalt. Hun reagerer på andre vis desverre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...