Gå til innhold
Hundesonen.no

Vits å stille korthåret hund med barbert flekk på stumpen..?


Recommended Posts

Skrevet

Hvordan er det med utstilling og en barbert flekk på korthårshunder..? Er det så fy fy at man ikke må vise seg i ringen, eller har det ikke så mye å si..?

Jeg glemte jo selvsagt at Zoey har en barbert flekk på rumpa (mellom halen og krysset) og meldte begge på i Pingvinhallen, betalte og alt.. Så nå sitter jeg å funderer på om de pengene er gått i vasken, eller om jeg bare kan stille allikevel..?

Og ja, godt nyttår forresten.. :P

Skrevet

Oliver måtte barbere hele skuldra si i sommer pga våteksem og fikk ingen kommentar om det fra dommeren da han var på utstilling et par-tre uker etter. Han ble beste hannhund og BIM :) Våteksemen var selvsagt helt borte, men pelsen har ikke grodd skikkelig ut igjen før nå..
577087_10151018630985225_198868564_n.jpg

Bella tok sitt første cert dagen etter hun var barbert på ene framfoten i forbindelse med en blodprøve.
Men hun har også fått blått på en utstilling hvor hun var barbert rundt begge øynene, men det er litt mere forståelig, det ødelegger jo hele uttrykket og var ganske skjemmende.
Så det hele kommer nok ganske mye an på hvor på kroppen det er snakk om.
En barbert flekk på rumpa hadde jeg ikke bekymret meg for. :)

  • Like 1
Skrevet

Det er absolutt verdt å prøve :) Kan jo være dommeren spør og da svarer du jo bare på hvorfor hunden har en bar flekk. Jeg vil si at det er værre å stille en langhårshund med barbert flekk enn en korthårshund. hehe

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...