Gå til innhold
Hundesonen.no

Windows-utfordring, hvem klarer å finne ut!


Recommended Posts

Skrevet

Jeg er hjemme på familie-windows-pcn som bl.a blir brukt med internet explorer (HYL D:) og diverse. Her har det kommet et virus, som ser slikt ut:

virus1_zps310c212b.png

Det er en slags "pop-up" som havner i venstre nedre bildehjørne på særlig internet explorer og opera-browserene. Det kommer ikke på firefox jeg lastet ned med adblock og scriptblock. Reklamen linker til:

*fraudshieldsolutions.com

*ad.xtendmedia.com

*mediahub.com

og masse mer drit.

Høyreklikker jeg bildet kommer f.eks bildeadressen til bildet opp som: "http://www.fhserve.com/www/images/mediahub/default-300x250.png".

Kildekoden:

beinhome.com/ext.html

<html><head></head><body>
<script type='text/javascript'><!--//<![CDATA[
var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://www.fhserve.com/www/delivery/ajs.php':'http://www.fhserve.com/www/delivery/ajs.php');
var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999);
if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ',';
document.write ("<scr"+"ipt type='text/javascript' src='"+m3_u);
document.write ("?zoneid=1935");
document.write ('&amp;cb=' + m3_r);
if (document.MAX_used != ',') document.write ("&amp;exclude=" + document.MAX_used);
document.write (document.charset ? '&amp;charset='+document.charset : (document.characterSet ? '&amp;charset='+document.characterSet : ''));
document.write ("&amp;loc=" + escape(window.location));
if (document.referrer) document.write ("&amp;referer=" + escape(document.referrer));
if (document.context) document.write ("&context=" + escape(document.context));
if (document.mmm_fo) document.write ("&amp;mmm_fo=1");
document.write ("'><\/scr"+"ipt>");
//]]>--></script><noscript><a href='http://www.fhserve.com/www/delivery/ck.php?n=a914c07e&amp;cb=' target='_blank'><img src='http://www.fhserve.com/www/delivery/avw.php?zoneid=1935&amp;cb=&amp;n=a914c07e' border='0' alt='' /></a></noscript>
<script type="text/javascript">if(document.getElementsByTagName("script")[0].nextSibling.tagName=="NOSCRIPT")window.stop?window.stop():document.execCommand("stop");</script></body></html>

HJELP! :P
Jeg er sånn macbook-person, så jeg prøver fortvilt å forstå noe av windowsgreiene.

Det er ikke noe bra virusprogram på pcn. Anbefalinger / noen som kan hjelpe?
Har kjørt OTL-scan så om noen computer-savy mennesker kan lese slike - any help would be appreciated!

EDIT: Har forøvrig avinstallert ALT av programmer jeg ikke fant nødvendige via "fjern programmer" under kontrollpanelet, og fjernet alt av addons / verktøy"barer" på internet explorer.

Skrevet

http://www.malwarebytes.org/

Scan fjern alt og restart pcn.

Husker ikke om den fjerner deler av browser-historikken, men tror ikke det.

se om det hjelper

Edit :

Lastet ned fra linken selv nå å kjørte, halvt år siden sist kom jeg på..

Last ned, hak BORT "Start trial av PRO"

Oppdater, hurtigscan først, om ikke finner no, full scan..

Jeg hadde ingen skadelig etter 6mnd uten sjekk. :)

  • Like 1
Skrevet

Som Tore skrev, Malwarebytes og kjør dette jevnlig.

Gratis antivirus som fungerer (ikke bare finner virusene på maskina, men også kan ta bort de i motsetning til veldig mange andre gratis antivirus) er Comodo (ved spm om geekbuddy så kan denne hakes bort, da det ikke trengs).

Skrevet

Nå scannet jeg pcn med hurtigscan (malwarebytes) - programmet fant 5 "infiserte" filer som den tilsynelatende fjernet. Men pop-up jævelen er enda der :(

EDIT: Og nå er det tatt et "grundig søk", uten resultat. Fikk slettet enda et program som vissnok var virus, men ikke rette viruset som ble fjerna :P Stadig vekk kommer pop-up jæveln på internet explorer og opera.

Har googlet litt på "ad.xtendmedia" og ser det kommer en tirade av diverse framgangsmåter på å fjerne viruset. Noen som har hørt om dette viruset? Eller vet om noen sider som pleier å ha ok framgangsmåter for å fjerne slike virus?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...