Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Jeg skal begynne å trekke med Eurasier hannhunden min, han er 2 år gammel 56cm høy forsåvidt tynn til å være Eurasier og han er fri for HD, AD og patella.

Han skal trekke meg på ski og jeg tenkte ett dekk eller noe bak når det ikke er skiføre.
Hvordan type trekkesele bruker dere da?? Jeg tenkte på Non stor free motion selen, men vet ikke om den blir for trang i halsen, noen som har noen tips?? kanskje noen her som har samojed og kan si hva dere bruker??

Guest Michellus
Skrevet

Jeg har en litt spinkel belgerhann. Vi har non-stop free motion selen og jeg synes den er trang i halsen.. Trekker han når han har den på, høres det ut som om han nesten kveles. Sånn er den nå hvert fall for oss. Bare for å ha nevnt det liksom :P

Skrevet
Hei

Jeg skal begynne å trekke med Eurasier hannhunden min, han er 2 år gammel 56cm høy forsåvidt tynn til å være Eurasier og han er fri for HD, AD og patella.

Han skal trekke meg på ski og jeg tenkte ett dekk eller noe bak når det ikke er skiføre.

Hvordan type trekkesele bruker dere da?? Jeg tenkte på Non stor free motion selen, men vet ikke om den blir for trang i halsen, noen som har noen tips?? kanskje noen her som har samojed og kan si hva dere bruker??

Ville ha drøyd med ett halvår før du kjøper sele til han. Ailo la seg godt ut i bredden da han nærma seg 2,5 år, og siden Dixon har vert sen i utviklingen tipper eg det samme skjer med han.

Skrevet
Jeg har en litt spinkel belgerhann. Vi har non-stop free motion selen og jeg synes den er trang i halsen.. Trekker han når han har den på, høres det ut som om han nesten kveles. Sånn er den nå hvert fall for oss. Bare for å ha nevnt det liksom :P

Da har du for liten sele :P

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Det som er, er at den nesten er litt stor på resten av kroppen, så jeg aner seriøst ikke.

Skrevet

Er du helt sikker? Har du spurt de i Non-stop? Du har sikkert rett altså, jeg bare vet jeg var i dilemma selv da jeg kjøpte min til Isak, men jeg hadde kontakt med Non-stop og sendte de bilder :) Isak har str 6, han kan ikke ha mindre i halsen, men den må da være på de innerste på innstillingene ellers på selen, men den sitter fint :) Var bare et lite tips :)

Guest Michellus
Skrevet

Ikke spurt de i Non-stop, nei. I halsen kan han heller ikke ha mindre, men ja, den er stor på kroppen. Jeg strammer selen så langt det går, og til og med da er den litt stor for han :P Den er heldigvis lang nok, men for "bred".

Skrevet

Jeg vil anta at en helt vanlig nomesele konstruert for polarhunder vil være perfekt for en eurasier. Non-stop-selene er vel konstruert for fuglehunder som har en annen kroppsfasong enn polare hunder. Jeg ville dog ikke trukket dekk eller sånt med en nomesele med festet bak på rumpa - da får man draget NED mot bakken over krysset, og jeg kan ikke se for meg at det skal være noe særlig bra.

Kanskje kan du kjøpe en slik nome-kombisele med feste for drag på sidene? Da kan du henge evt dekk i de festene på hver side av hunden og få et bedre trekkpunkt.

  • Like 1
Skrevet

Har halvnome fra Huken jeg er veldig fornøyd med til min hund uten bryst at all, iallefall, sitter godt på min hund. Tenker nomeselen deres da også er bra.

Skrevet

Du trenger egentlig to forskjellige seler da :) Pga trekkpunktene! Om du skal kombinere så bør du ha langt tau når hunden skal trekke dekk (lavt trekkpunkt)...

Jeg har Non Stop free motion selen til min dalmatiner, er kjempefornøyd. Anbefaler at du drar på butikken og prøver så du får riktig størrelse til hunden din ;) Ellers så kan du sjekke ut seleverkstedet.no

Skrevet

Takk for svar
Til Ingidano: Jo han legger seg nok ut en del i brystet, han er fortsatt VELDIG uferdig, men hvis jeg skal vente så lenge så må jeg vel vente 1 år eller noe med den farta hans.
Hvilke to typer sele er det jeg trenger da? og selvfølgelig blir han med i butikken for å prøve med mindre jeg bestiller fra selverkstedet.

Edit: og dere må gjerne linke til noen seler så jeg ser hva jeg skal lete etter/ eventuelt bestille hvis ikke jeg finner det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...