Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Har noen prøvd disse kapslene?

Jeg må få kjøpt noe omega3 til sjuklingen min, og siden hun fra før av får en pillecocktail hver morgen - hvorfor ikke legge til omega3 i pillecocktailen tenkte jeg :P Men er de noe tess, har noen merket at tilskuddet hjelper?

EDIT: Og i helsikka jeg skriver alltid feil dobbeltbokstav i firmanavnet, sorry :P Har med min feilaktige uttale av firmaet :P

Endret av Gjest
Fikset leif i tittelen ;)
Skrevet (endret)

På nettsida står det:

"Dr. Baddakys Fiskeolje leveres på mørke glassflasker, 200ml, 500ml, 1000ml PET flaske eller som kapsler, (1000 mg) med 100 kapsler i boksen.

Dr. Baddakys Fiskeolje inneholder 30% omega-3 fettsyrer, hvorav ca 18% er eicosapentaensyre (EPA) og ca 12% er docosahexaensyre(DHA). Det kan også uttrykkes slik: den flytende oljen på alle flaskene inneholder total Omega-3 fettsyrer: 359 mg/g (derav EPA 165mg/g og DHA 106 mg/g). 1g fiskeolje tilsvarer ca 1ml olje. I kapslene er oljen dobbelt så konsentrert.

Hvor mye Dr. Baddakys Fiskeolje skal dyret ha?
Under 5 kg: 1 teskje (5ml)eller 1 kapsel annenhver dag
5-15 kg: 1 teskje (5ml)eller 1-3 kapsler
15-30 kg: 1 barneskje(10ml)eller 2-4 kapsler
Over 30 kg: 1 spiseskje (15 ml)eller 4-6 kapsler
Doseringen er hentet fra vitenskapelige artikler som har benyttet fiskeolje som støtteterapi ved hudlidelser hos hund."

EDIT: Eh, det eneste som er DRIT med dette, var det jeg leste ang. importlandet for fiskeolja.

"Vår leverandør av fiskeolje er ISO 9001 sertifisert og godkjent av veterinære myndigheter. Det er full sporbarhet helt ned til fiskebåten som har fanget fisken. Når oljen ankommer Norge fra Sør-Amerika leveres den med helsesertifikat og den er i karanten"

Jeg er neppe den eneste som så dokumentaren om hvordan overfiske i Peru forer Europeiske produsenter med billig fiskeolje. I dokumentaren blir det avdekket ganske "avskyelige" forhold som olja ble holdt i, hvor han som blir intervjua sier "nei dette er ikke menneske-fiskeolje, det er sånt som skal til dyr".

*enter skeptic mode* :fear:

http://www.nrk.no/helse-forbruk-og-livsstil/1.7895391

http://www.nrk.no/helse-forbruk-og-livsstil/1.7876267

http://www.nrk.no/helse-forbruk-og-livsstil/1.7869289

Endret av Gjest
Skrevet

Jo altså, jeg har tidligere brukt no olje kjøpt på FK butikken (husker ikke i farta, tror det var selolje av noe slag?) - men jeg synes det ble et sånt ulidelig gris av flaska. Plutselig så sølte man litt i det man helte uttav flaska, også er flaska omtrent permanent fettete. Olja må jo oppbevares i kjøleskap, og for å stoppe det fra å lukte må man ha pose utenpå, også blir det plutselig fett i posen, fett utenpå posen, hele kjøleskapet lukter... etc :P

Tenkte at kapsler er litt enklere, sånn sett :P

Skrevet
Jo altså, jeg har tidligere brukt no olje kjøpt på FK butikken (husker ikke i farta, tror det var selolje av noe slag?) - men jeg synes det ble et sånt ulidelig gris av flaska. Plutselig så sølte man litt i det man helte uttav flaska, også er flaska omtrent permanent fettete. Olja må jo oppbevares i kjøleskap, og for å stoppe det fra å lukte må man ha pose utenpå, også blir det plutselig fett i posen, fett utenpå posen, hele kjøleskapet lukter... etc :P

Tenkte at kapsler er litt enklere, sånn sett :P

Pumpeflaske!
Skrevet

En drikketut fra feks Imsdalsvann, omtrent umulig å søle med den, og koster deg omtrent en krone ;) Som regel passer de rett på flaska oljen kom ifra, ellers kan man helle olje over på Imsdalsflaska. Jeg kjøpte selolje i 5 litersduinker (billigst) helte den over på halvliters colaflasker og hadde de i frysa, og tok opp en og en etter behov. Brukte samme drikketut på hver flaske.

Skrevet

Jammen er ikke de vitaminene i fra levra litt potensielt farlig for overdose hos hund? Eller er det sånn myte-ljug?

Finnes det norsk-produsert fisk/selolje?

Skrevet

Jeg brukte en periode selolje kapsler uten tilsatte vitaminer som jeg kjøpte på Rema, veldig fornøyd med disse.

Nå får hun omega3 kapsler fra proteinfabrikken, fikk 360kapsler for 99kr og gratis frakt, helt sinnsykt billig, var sånn black friday tilbud.

Skrevet
What what when and where! :shocked:

Kjøper sånne "pumper" på biltema (tror jeg!) og satt på både 5 liters dunken, og den lille på 500 ml, 500 ml har jeg i vanlig kjøleskap og 5 liters kanna har jeg i kjelleren (så bruker jeg alt ettersom hvor jeg blander mat) har ikke måtte hatt noe plastikkpose eller noe rundt flasken i kjøleskapet, lukter ingen ting, og søler ingen ting :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...