Gå til innhold
Hundesonen.no

Dr. Baddaky kapsler


Gjest
 Share

Recommended Posts

Har noen prøvd disse kapslene?

Jeg må få kjøpt noe omega3 til sjuklingen min, og siden hun fra før av får en pillecocktail hver morgen - hvorfor ikke legge til omega3 i pillecocktailen tenkte jeg :P Men er de noe tess, har noen merket at tilskuddet hjelper?

EDIT: Og i helsikka jeg skriver alltid feil dobbeltbokstav i firmanavnet, sorry :P Har med min feilaktige uttale av firmaet :P

Endret av Gjest
Fikset leif i tittelen ;)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På nettsida står det:

"Dr. Baddakys Fiskeolje leveres på mørke glassflasker, 200ml, 500ml, 1000ml PET flaske eller som kapsler, (1000 mg) med 100 kapsler i boksen.

Dr. Baddakys Fiskeolje inneholder 30% omega-3 fettsyrer, hvorav ca 18% er eicosapentaensyre (EPA) og ca 12% er docosahexaensyre(DHA). Det kan også uttrykkes slik: den flytende oljen på alle flaskene inneholder total Omega-3 fettsyrer: 359 mg/g (derav EPA 165mg/g og DHA 106 mg/g). 1g fiskeolje tilsvarer ca 1ml olje. I kapslene er oljen dobbelt så konsentrert.

Hvor mye Dr. Baddakys Fiskeolje skal dyret ha?
Under 5 kg: 1 teskje (5ml)eller 1 kapsel annenhver dag
5-15 kg: 1 teskje (5ml)eller 1-3 kapsler
15-30 kg: 1 barneskje(10ml)eller 2-4 kapsler
Over 30 kg: 1 spiseskje (15 ml)eller 4-6 kapsler
Doseringen er hentet fra vitenskapelige artikler som har benyttet fiskeolje som støtteterapi ved hudlidelser hos hund."

EDIT: Eh, det eneste som er DRIT med dette, var det jeg leste ang. importlandet for fiskeolja.

"Vår leverandør av fiskeolje er ISO 9001 sertifisert og godkjent av veterinære myndigheter. Det er full sporbarhet helt ned til fiskebåten som har fanget fisken. Når oljen ankommer Norge fra Sør-Amerika leveres den med helsesertifikat og den er i karanten"

Jeg er neppe den eneste som så dokumentaren om hvordan overfiske i Peru forer Europeiske produsenter med billig fiskeolje. I dokumentaren blir det avdekket ganske "avskyelige" forhold som olja ble holdt i, hvor han som blir intervjua sier "nei dette er ikke menneske-fiskeolje, det er sånt som skal til dyr".

*enter skeptic mode* :fear:

http://www.nrk.no/helse-forbruk-og-livsstil/1.7895391

http://www.nrk.no/helse-forbruk-og-livsstil/1.7876267

http://www.nrk.no/helse-forbruk-og-livsstil/1.7869289

Endret av Gjest
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jo altså, jeg har tidligere brukt no olje kjøpt på FK butikken (husker ikke i farta, tror det var selolje av noe slag?) - men jeg synes det ble et sånt ulidelig gris av flaska. Plutselig så sølte man litt i det man helte uttav flaska, også er flaska omtrent permanent fettete. Olja må jo oppbevares i kjøleskap, og for å stoppe det fra å lukte må man ha pose utenpå, også blir det plutselig fett i posen, fett utenpå posen, hele kjøleskapet lukter... etc :P

Tenkte at kapsler er litt enklere, sånn sett :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jo altså, jeg har tidligere brukt no olje kjøpt på FK butikken (husker ikke i farta, tror det var selolje av noe slag?) - men jeg synes det ble et sånt ulidelig gris av flaska. Plutselig så sølte man litt i det man helte uttav flaska, også er flaska omtrent permanent fettete. Olja må jo oppbevares i kjøleskap, og for å stoppe det fra å lukte må man ha pose utenpå, også blir det plutselig fett i posen, fett utenpå posen, hele kjøleskapet lukter... etc :P

Tenkte at kapsler er litt enklere, sånn sett :P

Pumpeflaske!
Lenke til kommentar
Del på andre sider

En drikketut fra feks Imsdalsvann, omtrent umulig å søle med den, og koster deg omtrent en krone ;) Som regel passer de rett på flaska oljen kom ifra, ellers kan man helle olje over på Imsdalsflaska. Jeg kjøpte selolje i 5 litersduinker (billigst) helte den over på halvliters colaflasker og hadde de i frysa, og tok opp en og en etter behov. Brukte samme drikketut på hver flaske.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

What what when and where! :shocked:

Kjøper sånne "pumper" på biltema (tror jeg!) og satt på både 5 liters dunken, og den lille på 500 ml, 500 ml har jeg i vanlig kjøleskap og 5 liters kanna har jeg i kjelleren (så bruker jeg alt ettersom hvor jeg blander mat) har ikke måtte hatt noe plastikkpose eller noe rundt flasken i kjøleskapet, lukter ingen ting, og søler ingen ting :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...