Gå til innhold
Hundesonen.no

Minion og Kiwi ute i snøen, wannabe efit


Recommended Posts

Skrevet

Vi glemte ut at det var efit i dag, men vi var jo en liten tur i skogen og jeg tok noen bilder av de i snøen.

Så da kan vel det være min første efit? :P

Det er en utfordring å ha dvergben når man er ute i snøen

IMG_5953_Kiwi.jpg

IMG_5795_Kiwi.jpg

Men hun prøver ihvertfall og storkoser seg underveis

IMG_5760_Kiwi.jpg

Minion lurer på hvorfor vi er så treige

IMG_5524_Minion.jpg

Minion løper rundt oss, siden Kiwi ikke syns det var en god idé å løpe etter henne i dyp snø

IMG_5443_Minion.jpg

IMG_5424_Minion.jpg

Ørene er overalt om dagen

IMG_5306_Minion.jpg

"Cant let Kiwi catch me" Men det tar bare 3 steg også er Kiwi langt bak. :P

IMG_5340_Minion.jpg

Hun er veldig glad vi endelig fikk snø, jeg vet ikke om jeg er enig

IMG_5479_Kiwi.jpg

IMG_5637_Kiwi.jpg

Kiwi måtte en tur i dusjen med varmt vann når vi var hjemme igjen. :P

IMG_5679_Kiwi.jpg

Hun er pittelitt søt av og til også

IMG_6012_Minion.jpg

  • Like 10
Skrevet

Haha til Kiwis snøbading. :lol: Og Minion må være noe av det nydeligste jeg har sett. Flott gjeng du har!

Skrevet

Herlige billeder :D

Herlige bilder av flotte hunder! :D Stilig!

Himla søte begge de to der :)

Awe, nydelige bissevovver i snøen :wub:

Haha til Kiwis snøbading. :lol: Og Minion må være noe av det nydeligste jeg har sett. Flott gjeng du har!

Hun gjør det samme med gjørme, ikke like gøy da. :P

Takk dere. :wub:

Det er så super koselig å gå inn i tråden sin og finne masse fine kommentarer. :wub:

Man blir glad av sånt. :D

Skrevet

De er helt nydelige begge to :heart: .

Takk. :wub:

Å, fantastiske bilder! Så herlig å se hunder som koser seg sånn i snøen :wub: Søte Kiwisnødamen :)

Takk. :icon_redface::ahappy::D

De passer egentlig veldig bra sammen de to, merkelig nok. :P

Herligheten for noen søte hunder! Og så flink du er til å ta bilder :D

Takk. :D:heart: Koselig at du liker bildene. :ahappy::D

Vilka härliga vinterbilder av charmiga hundar! :D

Takk. :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...