Gå til innhold
Hundesonen.no

Godt bevart hemmelighet


Iner
 Share

Recommended Posts

Fra Nkk sin side er dette en hemmelighet. Så ikke si det til noen;-) Det er derfor det ikke står i broskyre eller info skriv.

Men jeg tørr allikevell røpe at på søndag på dogs for all i hall E vil det fra kl 11 finne sted et norgesmesterskap i Heelwurk to music og freestyle.

Dette er en uoffesiell konkurranse, så det er ikke nødvendig å gå å se på ;-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Norsk Kennel Klub ønsker velkommen

til internasjonal utstilling - Norsk Vinner 2012,

NM i Juniorhandling og NM i kreativ lydighet,

Lydighet- og Agility konkurranser

på Lillestrøm 24. & 25. november 2012.

Ring 38 Hall E

Dommer: M.Huser/N.Haaland/E.Simonsen

Teknisk arr. Norsk Freestyleforening

Rase: Ant: Tid:

NM Kreativ lydighet 7

Jepp - det var hemmeligheten sin ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan kan en uoffisiell konkurranse på et NKK arrangement være et Norsk Mesterskap?

Inne hos NKK står det:

" NM arrangeres etter egne regler og er en uoffisiell konkurranse, dvs. at resultatet fra konkurransen ikke registreres i NKKs register eller kvalifiserer for opprykk til annen klasse."

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Inne hos NKK står det:

" NM arrangeres etter egne regler og er en uoffisiell konkurranse, dvs. at resultatet fra konkurransen ikke registreres i NKKs register eller kvalifiserer for opprykk til annen klasse."

Aha. Snodigste jeg har vært med på, at et NM som ikke er offisellt arrangeres på/ved/med NKK som definitivt er offisellt..

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror ikke NM (finalen) i lydighet er offisielt i den forstand heller? Den er bare åpen for kvalifiserte (15 stk), så da tror jeg ikke de kan kalle det offisielt stevne lenger.

Det er heller ikke registrert noe sted at Amira har vunnet Nordisk og VM. Man får ikke offisiell tittel eller notat i stamboka.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror ikke NM (finalen) i lydighet er offisielt i den forstand heller? Den er bare åpen for kvalifiserte (15 stk), så da tror jeg ikke de kan kalle det offisielt stevne lenger.

Det er heller ikke registrert noe sted at Amira har vunnet Nordisk og VM. Man får ikke offisiell tittel eller notat i stamboka.

Men blir de arrangert sammen med/av landets kennelklubber? Det er det jeg stusser på, at det er på D4A, den største NKK eventen i året, og så er det et NM som er uoffiellt?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men blir de arrangert sammen med/av landets kennelklubber? Det er det jeg stusser på, at det er på D4A, den største NKK eventen i året, og så er det et NM som er uoffiellt?

NM i lydighet foregår på NKK Drammen. Har egentlig aldri tenkt over om det er offisielt eller ikke, men kan ikke tro det er noe mer offisielt enn "Kreativ Lydighet NM" på D4A... :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Finalen i NM lydighet er heller ikke offisiell - den offisielle delen er kvalifiseringen.

Jeg synes ikke dette er så rart jeg, men mulig jeg er litt snodig.

Jeg trodde ikke finaler i Nordisk, EM og VM var offisielle heller - men jeg tar høyde for at jeg tar feil.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så godt at det kom med til slutt. Da jeg fikk tilssendt glimret det med fravær. De store mesterskapene som Croft, VM, EM er også uofesielle, fordi man slår sammen eller ut klassene. Vanligvis er det kl 1,2 og 3 og man må ha opprykk mellom. Men i de nasjonale og internasjonale konkurransene teller ikke klassene og opprykkene, bare øren ;-)

Men Freestyle og HTM som jo er en hundesport regnes til vanlig som brukshund prøve og blir ellers delvis behandlet som det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er bare litt rart at det blir så stor forskjell. Man kan bli beste junior på en rase og få en ny tittel, mens vinner du et mesterskap får man ingen ting. Titler sier sånn sett så lite om hundens prestasjoner at jeg bare synes det ser fjåsete ut med lange titler... jeg har hverken registrert svensk, dansk, nordisk eller internasjonal champion uansett. Har ikke tatt meg bryet med å finne de skjemaer som må fylles ut :P Jeg burde gjøre det, for det ER jo ikke bare fjåsete.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...