Gå til innhold
Hundesonen.no

Hanhund og markering inne


Raksha
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Sorry, men jeg har faktisk aldri opplevd at hannhunder som har fått den oppdragelsen de skal ha, reagerer med å pisse inne bare fordi de har fått nye omgivelser og nytt hjem. Han er da ingen irriterende unggutt lenger, han har blitt en real, voksen drittbikkje - enkelt og greit. Om en hund reagerer så mye på miljøbytte, da er hunden miljøsvak, spør du meg.

Tja, dette er et tilfelle vi har vært borte i noen ganger på klinikken faktisk. Siste nå er en hannhund på 9 år som ikke har markert inne i sitt liv, men nå som de har flyttet har han begynt. En flott og stødig fyr, men løfter nå beinet på stoler osv inne på nye stedet.

Så det skjer nok, oftere enn man tror.

Et slags belte rundt de edlere deler som hindrer dem i å tisse.

Eller rett og slett en bleie, som det står om ellers her. Det hindrer dem ikke å tisse, men det hindrer det å bli vått rundt dem :P

Noe så laaaaangt flere hannhundeiere burde hatt på markeringsdyrene sine. (spesielt på hundeklubben :P)

Jeg kan neste garantere deg at bellybandet ikke får hunden til å stoppe med markeringen inne, han blir bare å markere inne i båndet istedenfor.

Og støtt og stadig er tissetassen utenfor bellybandet, og da skvettes det i vilden sky igjen.

Hva med å prøve kjemisk kastrering, sånn chip som varer i 6 mnd, bare for å se om det hjelper?

Noen som har prøvd det?

Joda, noen hannhunder syns det er så ubehagelig å gå med et vått bellyband på seg at de slutter etter første tissinga ;) så det kan absolutt hjelpe. Mens andre derimot gir blaffen...

Men ja, jeg ville ratt også vurdert kjemisk kastrering her. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har prøvd kjemisk kastrering på Isak (ikke for tissing, men for løpske hormoner som trodde at alt med pels og fire bein hadde løpetid) og det hjalp for oss, han fikk brutt tankegangen sin om at alle hadde løpetid og ble rolig igjen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Løsninen ble kjemisk kastrering. Så med mindre chippen fikser dårlig oppdragelse, så var det vel kanskje andre ting, kanskje tilogmed hormoner, som var greia?

Har glemt hele iharmony, men tenker jeg skal prøve det også - for håper jo han ikke går tilbake til gamle vaner når chippen mister effekten sin.

Takk for tips! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Calle markerte en gang inn hos svigers lille julaften. Han ville markere på juletreet straks vi hadde kommet dit, men stoppet han før han fikk løftet på foten da, hehe. Litt senere løftet han på foten på en skinnsofa. Fikk seg en liten ørelusing, så var ikke det noe vi trengte å tenke mer over de andre dagene hos svigers ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Calle markerte en gang inn hos svigers lille julaften. Han ville markere på juletreet straks vi hadde kommet dit, men stoppet han før han fikk løftet på foten da, hehe. Litt senere løftet han på foten på en skinnsofa. Fikk seg en liten ørelusing, så var ikke det noe vi trengte å tenke mer over de andre dagene hos svigers ;)

Ja, funka strålende her og å ta han når han markerte - problemet var bare at han ble en reser på å løfte på beinet når vi ikke så han. Kjempeartig. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...