Gå til innhold
Hundesonen.no

Som mann, så hund


Teserere
 Share

Recommended Posts

http://www.aftenpost...nd-7040142.html

Spennende forskning, selvom jeg syns noen av uttalelsene rundt undersøkelen var ganske stigmatiserende.

Likte dette:

"Skal vi ha hund, derimot, har vi ikke behov for å bli utfylt, vi vil ha en venn, en vi forstår og trives sammen med, sier han, og forklarer hvordan en aggressiv person vil forstå en aggressiv hund, mens en ikke-aggressiv bare vil bli forvirret."

Endret av Raksha
Endret overskrift. mod. Raksha
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skeptisk! Kjenner sofagrise staffer med sofamennesker, og litt kort lunte mennesker med litt kort lunte staffer.... Og verdens mest bedagelig mennesker med såklart "farlige" raser som er de mest bedagelige hundene jeg vet om! Og jeg har møtt bedagelige mennesker med aggresive goldener! Så fra min side går det jo en del på rase, men også en del på hvordan eier er! I rasen min er de fleste hundene sosiale, glade og stolte hunder, men min er som meg, litt tilbaketrukken, ikke så alt for glad i mennesker og bruker litt tid på å stole på folk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Likte det siste spørsmålet:

Folk velger hund både ut fra interesser, livsstil og hva de vil utstråle. Egentlig er det ikke så overraskende at vi ser sammenheng mellom hund og eier. Men hva kommer først? Velger man ut fra seg selv? Eller blir hunden sånn?

Jeg er ganske sikker på at Kuma har blitt den rolige tassen han er fordi jeg er ganske avslappa, samtidig så har han hatt virkning på meg også: Jeg går jo uten tvil mye mer tur nå enn jeg gjorde før og mener selv at jeg har blitt en mye mer glad og positiv person.

Så det går kanskje litt begge veier? En aggressiv hund vil kanskje gjøre eierne frustrerte og sinna, mens en rolig, dominant sak vil få eierne til å slappe av?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jammen da stemmer det jo da. At den viste seg å være agressiv er jo noe annet, de valgte noe som i utganspunktet skulle være fredelig.

Jepp! Men tror mye går på utseende og! For jeg vet om mange som har "skumle" hunder, men som er bedagelige raser! Da kan de ikke ha lest mye av rasen for å si det slik!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...