Gå til innhold
Hundesonen.no

GlycoFlex


PsychoLynx
 Share

Recommended Posts

Er det fler her inne som bruker dette til hundene sine?

Dette med kosttilskudd osv som VIRKER er jo et stort tema. Men her har iallefall jeg funnet noe jeg syns virker på mine hunder.

Og dette er også noe vi anbefaler på klinikken jeg jobber ved. Dette er testet og plukket i småbiter ved et av de større dyresykehusene i sverige, og det eneste som kom gjennom nåløyet der.

Men, altså... Fler som har testet og har noe å si?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for info. Jeg har brukt gluco.... før uten særlig virkning. Funker dette bedre fordi det er sterkere?

Hva ligger prisen på? Min skal jo ha 3 hver dag, det kan fort bli dyrt føler jeg. Og hvorfor er dette bedre enn pulver? kapsler? piller?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg betaler rundt 449 for en pose med glyco flex III, gir en bit hver dag, men i følge vetrinær gjør det ingenting om det går to dager mellom. Men i oppstarten skulle settern ha to biter hver dag i 4 - 6 uker for å gi en boost, for så å gå ned til 1 pr dag, eller 1 annenhver dag. Jeg bruker nå å gi ca 1 pr dag ( hender jeg glemmer å gi glyco flex, og det går to tre dager) + at jeg forer med hills j/d, og V&H innimellom i tillegg til glyco flexen. merker det fort om han går for lenge uten glyco flex, blir fortere stiv, og haltheten kommer tilbake. Glycoflex er dyrt, men jeg syns det er vært det, med tanke på at han kanskje måtte gå på kortison. Foreløpig bruker han ingen form for medikamenter. Om det fungerer bedre enn noe annet skal jeg ikke uttale meg om, for jeg har ikke erfaringer med noe annet. Men i følge min vetrinær, så er glyco flex optimalt sammen med hills sitt j/d for, pga at det er glyco i det foret også.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...