Gå til innhold
Hundesonen.no

Leiligheit til leige, Hordaland


Recommended Posts

Kan gjerne leggje ut leiligheita her òg, sidan vi primært ønskjer å leige ut til folk med hund (og dei er det jo ein og annan av her...).

50m2 nyoppussa leiligheit med eigen inngang (ingen passasje til hovudhuset), alle kvitevarer inkludert (vaskemaskin, oppvaskmaskin, komfyr (omn + 4 plater), kjøleskåp og mikrobølgjeomn), TV-abonnement inkludert, parkering til ein bil i carport + ein bil utanom, fri bruk av 1 mål inngjerda hage. Kan leigast ut delvis møblert (sofa (ikkje på bilete) og salongbord, TV-bord).

6500 + straum (har aldri vore over 1000,- på to månader i løpet av dette året med noverande leigebuar).

Ledig frå 1/12.

Link til annonse: http://hybel.no/bolig/fin-sokkelleilighet-til-leie-i-hegglandsdalen-os

Vi har hatt ei visning, skal ha ei til på laurdag, så det kan vere lurt å ta kontakt ganske kjapt om nokon er interesserte. Kan kontaktast her, på hybel.no, epost [email protected] eller tlf 957 92 646.

Del i veg :ahappy: .

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har det akkurat passe godt :ahappy: .

Eg må forresten leggje til at vi ikkje skal ha festar her (sjølvsagt lov med ein øl saman med eit par gode vener, men eg trur dei fleste har ein fornuftig definisjon av fest), og røyking er ikkje tillate innanfor tomtegjerdet. Anna enn det meiner eg vi skal vere ganske greie husvertar :) .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal vi sjå... 6500,- ganger 8 månader = 52000,-. Så ordnar vi litt Sonenrabatt. 50 000,-, så skal vi halde han av til deg :) .

:heart: Sonen. I wish! Men kanskje vi er heldige, også er'n ledig til sommeren? Vi kaaan jo håpe (og overtale samboer til Os ... jeg tror ikke han er så fan av Os, av en eller annen grunn)!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:heart: Sonen. I wish! Men kanskje vi er heldige, også er'n ledig til sommeren? Vi kaaan jo håpe!

Du får stå for håpinga. Eg håpar definitivt ikkje det :lol: . Ja, med mindre nokon tek han no, og seier opp til våren att. I så fall skal eg gi beskjed ;) .

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det så stor forskjell på Tromsø og Os da? Vått og rått, med storhavet rett ved døra?

Tja... veit ikke med Os, men det året jeg bodde på Manger hadde jeg i hvert fall mye større problemer enn jeg har nå. Først og fremst fordi det var så utrolig fuktig i lufta. Tromsø er selvfølgelig ikke optimalt det heller, men jeg er mye bedre her enn jeg er både på Manger, i Bergen og på hytta til besteforeldrene til eksen min (helt ytterst og lengst sør i Sogn). :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan gjerne leggje ut leiligheita her òg, sidan vi primært ønskjer å leige ut til folk med hund (og dei er det jo ein og annan av her...).

50m2 nyoppussa leiligheit med eigen inngang (ingen passasje til hovudhuset), alle kvitevarer inkludert (vaskemaskin, oppvaskmaskin, komfyr (omn + 4 plater), kjøleskåp og mikrobølgjeomn), TV-abonnement inkludert, parkering til ein bil i carport + ein bil utanom, fri bruk av 1 mål inngjerda hage. Kan leigast ut delvis møblert (sofa (ikkje på bilete) og salongbord, TV-bord).

6500 + straum (har aldri vore over 1000,- på to månader i løpet av dette året med noverande leigebuar).

Ledig frå 1/12.

Link til annonse: http://hybel.no/boli...gglandsdalen-os

Vi har hatt ei visning, skal ha ei til på laurdag, så det kan vere lurt å ta kontakt ganske kjapt om nokon er interesserte. Kan kontaktast her, på hybel.no, epost [email protected] eller tlf 957 92 646.

Del i veg :ahappy: .

Nu er den på facebook :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja... veit ikke med Os, men det året jeg bodde på Manger hadde jeg i hvert fall mye større problemer enn jeg har nå. Først og fremst fordi det var så utrolig fuktig i lufta. Tromsø er selvfølgelig ikke optimalt det heller, men jeg er mye bedre her enn jeg er både på Manger, i Bergen og på hytta til besteforeldrene til eksen min (helt ytterst og lengst sør i Sogn). :)

Veit ikkje korleis det er med astma og slikt, men det hender jo at det regnar litt her, ja... Men om du skulle ha lyst til å hive deg rundt og flytte, er du hjarteleg velkomen :ahappy: . Det er litt dårleg med kollektivtilbod her (går bussar mellom 7 og 17, sånn ca), og ca. 3km til setrale strok, så det kan jo vere ein fordel med bil, då...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...