Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Langsmed parkeringsplassene her er det masse bjørketrær som driver og mister blader, fugler som driter og sikkert kvae eller annen dritt som kommer fra treet og ned på bilen, og det er nå masse stygge flekker på bilen min som ikke gikk av i vask i dag. Det er sånn selvvask hall her som er veldig grei og mye billigere enn vaskeautomater, med høytrykkspylere med vann+det man trenger av såpe, voks osv. Bilen så fin ut da jeg var ferdig, men etter den hadde tørket ser jeg at den ikke var så fin alikevell. Så, er det noen som har tips som er billigere enn 200 kr i en automat.. Ting man har hjemme man kan bruke eller billige produkter beregnet på slike ting? Mulig jeg er grådig, men jeg synes det er drøye priser i vaskeautomater.. Kan jo få 10 vask for samme prisen om man bruker vaskehaller og evt gjør noe selv med svamp e.l. :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

I selvvaskhallen kjører du med alt av forvask / avfetting? Det er essensielt, voks er etterbehandling og er bortkastet om ikke grunnarbeidet er godt gjort. Særlig nå på høsten er det ikke bare vann men masse trafikkbajs på veiene som legger som en fetthinne på bilene også kalt trafikkfilm/fett e.l.. :)

Skal du gjøre det selv er nok det samme som gjelder, avfettingsmiddelo.l. spesialprodukter før en bilshamp. hør med de i sjappa og les bruksanvisning. Grei investering du kan bruke mange ganger hjemme. Biltema er billig men jeg er skeptisk til bilpleieprodukter derfra, Mekonomen kan du høre med. Bensinstasjonene betaler du bare det dobbelte.

Polerer du har det god forebyggende effekt.

Jeg har lyst på sånn hageslangesystem med såpe i kosten, hvor bra det er vet jeg ikke men virker veldig praktisk og jeg har ikke så store krav til rustholken. Kan jo lett kombineres med f.eks avfetting på sprutflaske. :D

Skrevet

Mange bensinstasjoner har billigere vask i hall på natterstid. Halv pris trur jeg det er på en del Shell stasjoner, så en del penger å spare ved å vaske til odde tider...

Guest Kåre Lise
Skrevet

Mange bensinstasjoner har billigere vask i hall på natterstid. Halv pris trur jeg det er på en del Shell stasjoner, så en del penger å spare ved å vaske til odde tider...

Yes, Shell har også 5 for 3 klippekort, blir ca nesten det samme som nattilbudet så jeg valgte det. :) Shell'en her hvertfall tar også med undervask, bra mot rust særlig på vinteren med salthellevette. :o
Skrevet

Der jeg studerer betalte jeg 300 for full innvendig og utvendig vask av bil pluss polering av hele bilen.

Definitivt billigere enn 200 for selvvask uten at bilen blir ren. Behagelig var det å shoppe i mellomtiden også :lol:

Sjekk steder drevet av våre nye landsmenn, så lenge de driver lovlig er det mange dyktige som også er billige :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Der jeg studerer betalte jeg 300 for full innvendig og utvendig vask av bil pluss polering av hele bilen.

Definitivt billigere enn 200 for selvvask uten at bilen blir ren. Behagelig var det å shoppe i mellomtiden også :lol:

Sjekk steder drevet av våre nye landsmenn, så lenge de driver lovlig er det mange dyktige som også er billige :)

Nå var vel 200 i automat. Selvvask er langt rimeligere. :)

Så, er det noen som har tips som er billigere enn 200 kr i en automat..

300,- pluss shopping høres dyrt ut om man har en bil man ønsker ta vare på jevnlig, ihvertfall ikke noe som skal inn i mitt budsjett. :o Men jada, de finnes vel snart overalt har vel sett de rimeligere også. :)
Skrevet

300,- pluss shopping høres dyrt ut om man har en bil man ønsker ta vare på jevnlig, ihvertfall ikke noe som skal inn i mitt budsjett. :o Men jada, de finnes vel snart overalt har vel sett de rimeligere også. :)

*ler* Det er sånn damer tenker økonomi. :lol:

  • Like 2
Skrevet

Nå var vel 200 i automat. Selvvask er langt rimeligere. :)

300,- pluss shopping høres dyrt ut om man har en bil man ønsker ta vare på jevnlig, ihvertfall ikke noe som skal inn i mitt budsjett. :o Men jada, de finnes vel snart overalt har vel sett de rimeligere også. :)

Nåja, syntes jeg må ha minst 100,- på den automaten for forvask/avfetting, spyling, såping (og den børsten er gjerne skitten!), avspyling, voks, glansvask. Men men ;)

Skrevet

Jeg har en bilvaskehanske fra Enjo. Kr. 270,- og da vasker du med rent, kaldt vann og bilen blir kjempefin. Hansken varer i mange år, så det er en rimelig investering på sikt. Jeg kjører innom en bensinstasjon der det er kaldtvansslange, bruker masse vann, ingen såpe men bare denne hansken. Har også investert i en tørkefille til å tørke av bilen med etter vask, ikke en nødvendighet men bilen holder seg fin mye lengre.

Skrevet

Takk :) Bruker forvask ja, og lar den virke, men det hjalp tydeligvis ikke så mye. Jeg har en passe gammel bil så jeg gidder ikke bruke mer penger en nødvendig på rengjøring, men og vaske en gang i blant og kjørt litt underspyling for og ta vekk salt osv er greit. Da er selvvaskehall med underspyling og 50 kr pr vask greit. Men det holdt ikke mot avfallet fra disse trærne tydeligvis.. Får se om jeg finner noe vidunder kur på mekonomen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...