Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Langsmed parkeringsplassene her er det masse bjørketrær som driver og mister blader, fugler som driter og sikkert kvae eller annen dritt som kommer fra treet og ned på bilen, og det er nå masse stygge flekker på bilen min som ikke gikk av i vask i dag. Det er sånn selvvask hall her som er veldig grei og mye billigere enn vaskeautomater, med høytrykkspylere med vann+det man trenger av såpe, voks osv. Bilen så fin ut da jeg var ferdig, men etter den hadde tørket ser jeg at den ikke var så fin alikevell. Så, er det noen som har tips som er billigere enn 200 kr i en automat.. Ting man har hjemme man kan bruke eller billige produkter beregnet på slike ting? Mulig jeg er grådig, men jeg synes det er drøye priser i vaskeautomater.. Kan jo få 10 vask for samme prisen om man bruker vaskehaller og evt gjør noe selv med svamp e.l. :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

I selvvaskhallen kjører du med alt av forvask / avfetting? Det er essensielt, voks er etterbehandling og er bortkastet om ikke grunnarbeidet er godt gjort. Særlig nå på høsten er det ikke bare vann men masse trafikkbajs på veiene som legger som en fetthinne på bilene også kalt trafikkfilm/fett e.l.. :)

Skal du gjøre det selv er nok det samme som gjelder, avfettingsmiddelo.l. spesialprodukter før en bilshamp. hør med de i sjappa og les bruksanvisning. Grei investering du kan bruke mange ganger hjemme. Biltema er billig men jeg er skeptisk til bilpleieprodukter derfra, Mekonomen kan du høre med. Bensinstasjonene betaler du bare det dobbelte.

Polerer du har det god forebyggende effekt.

Jeg har lyst på sånn hageslangesystem med såpe i kosten, hvor bra det er vet jeg ikke men virker veldig praktisk og jeg har ikke så store krav til rustholken. Kan jo lett kombineres med f.eks avfetting på sprutflaske. :D

Skrevet

Mange bensinstasjoner har billigere vask i hall på natterstid. Halv pris trur jeg det er på en del Shell stasjoner, så en del penger å spare ved å vaske til odde tider...

Guest Kåre Lise
Skrevet

Mange bensinstasjoner har billigere vask i hall på natterstid. Halv pris trur jeg det er på en del Shell stasjoner, så en del penger å spare ved å vaske til odde tider...

Yes, Shell har også 5 for 3 klippekort, blir ca nesten det samme som nattilbudet så jeg valgte det. :) Shell'en her hvertfall tar også med undervask, bra mot rust særlig på vinteren med salthellevette. :o
Skrevet

Der jeg studerer betalte jeg 300 for full innvendig og utvendig vask av bil pluss polering av hele bilen.

Definitivt billigere enn 200 for selvvask uten at bilen blir ren. Behagelig var det å shoppe i mellomtiden også :lol:

Sjekk steder drevet av våre nye landsmenn, så lenge de driver lovlig er det mange dyktige som også er billige :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Der jeg studerer betalte jeg 300 for full innvendig og utvendig vask av bil pluss polering av hele bilen.

Definitivt billigere enn 200 for selvvask uten at bilen blir ren. Behagelig var det å shoppe i mellomtiden også :lol:

Sjekk steder drevet av våre nye landsmenn, så lenge de driver lovlig er det mange dyktige som også er billige :)

Nå var vel 200 i automat. Selvvask er langt rimeligere. :)

Så, er det noen som har tips som er billigere enn 200 kr i en automat..

300,- pluss shopping høres dyrt ut om man har en bil man ønsker ta vare på jevnlig, ihvertfall ikke noe som skal inn i mitt budsjett. :o Men jada, de finnes vel snart overalt har vel sett de rimeligere også. :)
Skrevet

300,- pluss shopping høres dyrt ut om man har en bil man ønsker ta vare på jevnlig, ihvertfall ikke noe som skal inn i mitt budsjett. :o Men jada, de finnes vel snart overalt har vel sett de rimeligere også. :)

*ler* Det er sånn damer tenker økonomi. :lol:

  • Like 2
Skrevet

Nå var vel 200 i automat. Selvvask er langt rimeligere. :)

300,- pluss shopping høres dyrt ut om man har en bil man ønsker ta vare på jevnlig, ihvertfall ikke noe som skal inn i mitt budsjett. :o Men jada, de finnes vel snart overalt har vel sett de rimeligere også. :)

Nåja, syntes jeg må ha minst 100,- på den automaten for forvask/avfetting, spyling, såping (og den børsten er gjerne skitten!), avspyling, voks, glansvask. Men men ;)

Skrevet

Jeg har en bilvaskehanske fra Enjo. Kr. 270,- og da vasker du med rent, kaldt vann og bilen blir kjempefin. Hansken varer i mange år, så det er en rimelig investering på sikt. Jeg kjører innom en bensinstasjon der det er kaldtvansslange, bruker masse vann, ingen såpe men bare denne hansken. Har også investert i en tørkefille til å tørke av bilen med etter vask, ikke en nødvendighet men bilen holder seg fin mye lengre.

Skrevet

Takk :) Bruker forvask ja, og lar den virke, men det hjalp tydeligvis ikke så mye. Jeg har en passe gammel bil så jeg gidder ikke bruke mer penger en nødvendig på rengjøring, men og vaske en gang i blant og kjørt litt underspyling for og ta vekk salt osv er greit. Da er selvvaskehall med underspyling og 50 kr pr vask greit. Men det holdt ikke mot avfallet fra disse trærne tydeligvis.. Får se om jeg finner noe vidunder kur på mekonomen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...