Gå til innhold
Hundesonen.no

Problemer med harddisken?


Recommended Posts

Skrevet

Macen min begynte plutselig å si at startdisken var full. Jeg slettet over 80 GB med filer, men beskjed forsatte å komme opp. Jeg gikk innpå "Om denne maskinen" og så på "Lagring", da sto det plutselig at hele maskinen var full med "Annet". Alle filene mine var plutselig vekke....

Etter et par dager så kom filene tilbake.

Jeg leverte inn Macen for denne feilen, pluss at touchpaden var knust. Jeg fikk da beskjed om at jeg skulle få maskinen igjen etter maks 3 uker. Jeg fikk den tilbake etter 5 (!) uker, med beskjed om at det ikke var noe galt med maskinen.

Nå, en dag etter at jeg fikk den igjen, så skjer det samme igjen. Alle filene er vekke, og det står at startdisken er full med "Annet".

Er det noen som har forslag til hva det kan være? Jeg er svært avhengig av denne Macen i forhold til jobb, så jeg håper virkelig ikke at jeg må vente 5 uker til.

Guest Kåre Lise
Skrevet

hmm kjipt.. Men har du klart å knuse touchpaden så er det kanskje en viss sannsynlighet for at hardisken også er fysisk skadet? Den sitter jo gjerne ca. under akkurat der ett sted. Det er jo rart om de ikke har fikset det, på den annen side har du en periodisk feil noe som ofte kan være ett mareritt å fikse. Bytte hardisk er grei sak, avhengig av hva du har / vil erstatte med trenger det ikke bli så dyrt eller.

Skrevet

hmm kjipt.. Men har du klart å knuse touchpaden så er det kanskje en viss sannsynlighet for at hardisken også er fysisk skadet? Den sitter jo gjerne ca. under akkurat der ett sted. Det er jo rart om de ikke har fikset det, på den annen side har du en periodisk feil noe som ofte kan være ett mareritt å fikse. Bytte hardisk er grei sak, avhengig av hva du har / vil erstatte med trenger det ikke bli så dyrt eller.

Macen lå åpen i sengen, og den ene hunden tråkket på den. Så jeg tror at skaden er begrenset? Pluss at dette skjedde før touchpaden ble knust, når jeg tenker meg om.

Jeg ser i papirene jeg fikk igjen, og der står det egentlig bare at de har byttet touchpaden.... Det skulle ikke forundre meg om de ikke har sett på dette med harddisken...

Hvilke rettigheter har jeg, egentlig?

Macen er forresten under 2 år, og den er forsikret.

Skrevet

Nå vet jeg ikke hvordan mac er, men har den papirkurv? Har nemlig slettet mye på pc'en, blitt gal over at den er full og kommer så på at jeg har glemt å tømme papirkurven..

Skrevet

Nå vet jeg ikke hvordan mac er, men har den papirkurv? Har nemlig slettet mye på pc'en, blitt gal over at den er full og kommer så på at jeg har glemt å tømme papirkurven..

Den er slettet. Problemet er at macen egentlig ikke er full, men plutselig så står det at den er full med "Annet". Det vil si at den "fjerner" alle bilder, filmer og andre filer som egentlig opptar plassen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...