Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg går jo veldig mye i mørket i skæven, og tenkte at det hadde vært genialt å kunne se hundene mine og samtidig også vite hvem av dem som er hvor. Så da trenger jeg halsbånd som lyser i 3 forskjellige farger :)

Har plukka med meg en rosa fra hööks, og kom over denne fra Canis nå

http://www.canis.no/nettbutikk/omtale.php?id=RF54_var&mid=322&ug=

Noen som har prøvd den? og vet om det går an å ha en fast farge på den, når den lyser fast, altså ikke skifter farger?

Hvis den skifter farge, så vet noen om flere halsbånd som lyser? :)

Skrevet

Tropehagen Zoo og TAM-butikker har noen som likner på de du linka til hos Canis. De finnes med rødt, grønt, blått og lilla lys :)

Skrevet

Jeg bruker den fra Tropehagen å er veldig fornøyd.. Fåes med rødt eller blått lys. Kan enten blinke eller lyse konstant. Til nå tålt både regn, full rulle i vått terreng, og rulling :)

Skrevet

Hvordan er det å bestille fra ebay? Er det lettvint så lenge man holder seg under 200 kr og slipper toll? :)

Ja, veldig enklet, jeg har paypal konto og da syntes jeg det går veldig lett, litt for lett kanskje, bare noen trykk også er varen betalt... :innocent:

  • Like 1
Skrevet

Hvor mye bruker frakten å komme på? Er de 147 kr inkludert frakt, Caroline?

sto free shipping på mitt, så regner da med at det ikke er noen frakt :)

  • Like 1
Skrevet

Hvordan er det å bestille fra ebay? Er det lettvint så lenge man holder seg under 200 kr og slipper toll? :)

Jeg var veldig skeptisk til det første gangen. Men det var kvalmende lett :lol:

  • Like 1
Skrevet

Hehe :P Jeg er bare litt skeptisk til uforutsette utgifter siden jeg generelt er ganske blakk :P Så noen hundrelapper ekstra er ganske mye for meg, hehe :)

Kjenner meg godt igjen i den. Vi har ikke fått noen ubehagelige overraskelser i alle fall. ;-)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...