Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei fra Hønemor og Sobian


SobianShaddow
 Share

Recommended Posts

Hei, er ny på denne siden og snart eier av verdens skjønneste lille Sibirsk/Alaska Husky gutt. Han setter sine første skritt i huset den 19.oktober og da tenkte Hønemor det var på tide å bli medlem i et forum hvor man kanskje kunne få litt hjelp siden det er en stund siden man hadde hund :)

Jeg er en jente (ung dame) på 22 år som studerer og ellers trives med aktiv trening ved siden av skole. Har jobbet ett par år, men funnet ut at en høyere utdanning er en utfordring jeg trenger.

Sobian (Sobians Shaddow) er en nysgjerrig liten valp som elsker å være ute og stortsett er i aktivitet hele dagen. Han har mye personlighet og det blir en stor glede å få han i hus så vi kan være nysgjerrig sammen og utforske hver en sti i skog og mark.

Håper å være aktiv her på forum og blir sikkert å rope ut dersom jeg står fast med småsaker (allerede gjort det forsåvidt) og ellers for litt hundeprat :)

Hilsen fra meg (og snart Sobian) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Hei og velkommen!

Du har ikke tilfeldigvis kjøpt Sobian i Harstad (hos Kristin A.)? Syntes navnet virket så kjent...

I såfall skal jeg snart hente meg søstera hans, lille Isa :) og gleeeder meg utrolig mye!

....skal selv presentere meg her etterhvert... er også ny :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...