Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ozzy har mest sannsynligvis fått nesemidd. Han har nyseanfall, innovernysing og snørrer lett. Fin ellers i formen, men ut i fra det jeg har lest på nett så tror jeg han har det. Ringte veterinærkontoret, som fortalte meg at jeg enten kunne komme innom og kjøpe dråper for å dryppe i nakken og behandle for det, eller så kunne jeg undersøke han først for det (men hun sa at det var vannskelig å bekrefte/avkrefte det).

Min første tanke er at jeg er skeptisk til å behandle for noe hvis jeg ikke har bekreftet at det er det.. På en annen side er det surt å betale 1000kr for en undersøkelse hvor de ikke finner ut av det, og jeg likevel må medisinere.

Hva tenker dere? Skal dit etter jobb i dag, men er så usikker om jeg skal undersøke først eller bare forsøke med medisin.

Noen som har erfaring med dråper vs piller forresten? Hun nevnte ikke tablettene som jeg har lest om på nett.

Skrevet

Min tidligere veterinær sa at man ikke kan diagnostisere dette med mindre de skjærer opp hele nesa, vet ikke om det er riktig, men hun sa at midden flytter seg når de prøver å lyse inn i nesa så vil være vanskelig å se..

Så vi har bare behandlet den gangen vi mistenkte det..

Skrevet

Min tidligere veterinær sa at man ikke kan diagnostisere dette med mindre de skjærer opp hele nesa, vet ikke om det er riktig, men hun sa at midden flytter seg når de prøver å lyse inn i nesa så vil være vanskelig å se..

Så vi har bare behandlet den gangen vi mistenkte det..

Såpass! Hun sa ikke hvordan de sjekket, bare at det var vannskelig å vite helt sikkert.. Ja da er det kanskje greit å bare behandle, har ikke noe lyst til å skjære opp nesa hans. :shocked:

Guest Dratini
Skrevet

Noen som har erfaring med dråper vs piller forresten? Hun nevnte ikke tablettene som jeg har lest om på nett.

Har erfaring på dråper vs sprøyte. Og veterinæren fikk beskjed om at h*n aldri får lov til å sette ivomec på min hund, jeg krevde å få Stronghold. Dette fordi Ivomec ikke er laget for hunder, men for gris og større produksjonsdyr.

(og nå vet jeg at enkelte kjefte meg huden full pga dette, så til de ber jeg å snakke med K.H. på Heimdal dyreklinikk, K.H. kan bekrefte at rasen jeg har IKKE skal ha Ivomec).

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg behandler heller på misstanke enn å dope ned hunden for å få skjekka skikkelig for nesemidd. Og selv en sånn grundig undersøkelse av neddopa hund gir ikke sikre svar. Min fikk tre piller som skulle gis med en ukes mellomro. Symptomene forsvant etter første pille (men fullførte selvfølgelig kuren) og merka ingen bivirkninger. Jeg tror narkosen er større risiko enn å behandle en gang unødvendig mot nesemidd.

Skrevet

Enig med Therese. Jeg har hatt to hunder med nesemidd og begge ble behandlet med Interceptor tabletter. Veldig lett å gi hunden og symptomene forsvant etter förste tablett. Ingen bivirkninger.

Lurt også å höre med de vanlige hundekompisene dine om deres hunder har hatt symptomer og holde din hund unna dem til de har fått behandling (om de skulle ha noen symptomer).

Skrevet (endret)

Nei å dope han er ikke så veldig aktuelt. Viste ikke at det var SÅ vannskelig å fastslå. :lol:

Men da blir det bare medisiner i hvertfall, virker som om tablettene har bedre effekt enn dråpene, så får høre om å få de i stedet.. Skal til vet. etter jobb, så da blir det nok bra :)

Holder han såklart unna andre hunder, og har sagt ifra til storesøster som er den eneste han har møtt de siste ukene, :)

Takker for svar!

Red; Noen som vet om han kan smitte pus?

Endret av Ozzy
Skrevet

De hadde ikke tabletten hverken hos min lokale veterinær, eller to andre i byen (og ikke apotek). Så da blei det dråper.. Får håpe de fungerer da.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...