Gå til innhold
Hundesonen.no

Problemer med nett, Canal Digital.


Recommended Posts

Skrevet

Det startet på tirsdag, jeg kom hjem fra jobb og hadde nett, da jeg skulle sjekke noe rundt kl 20 så virket ikke nettet. Det står og blinker mellom 1 og 2 lys på modemet, og det hjelper hverken og restarte, trekke ut strømmen eller reparere fra pc'n. Jeg lot det være og da jeg kom hjem fra jobb i går var det i orden igjen, men da også slutta det og virke en gang mellom 18 og 20. Jeg sjekka da jeg sto opp i morges og da virka det ikke, men det var i orden igjen da jeg kom hjem rundt 19 i dag. Nå har jeg ikke vært på pc'n på en times tid og nå virker det ikke igjen.. Flere som sliter med det samme? Hva kan det være?

Skrevet

Nå er ikke jeg noe teknisk geni *ler*, men det kan jo være modemet som holder på å takke for seg. Jeg hadde noe lignende for et par år siden. Plutselig virket ikke modemet, så virket det litt, så virket det ikke, så virket det lenge for så å ikke virke igjen. Da jeg ringte leverandøren, sendte de meg nytt modem, og da funket det utmerket :).

Skrevet

Hakker nettet mitt mer enn én gang, så ringer jeg til CD og klager jeg. Så oppretter de en sak på det og dagen etter ringer Relacom meg og kontrollerer i det vide og brede. Med mindre jeg har fått varsel om at nettet vil være nede i det og det tidsrommet da.

Fikk nytt modem fra dem da de har hatt noe trøbbel med noen av modemene. Kan være seg ditt modem er kranglete, eventuelt trenger en oppdatering.

Skrevet

Nå er ikke jeg noe teknisk geni *ler*, men det kan jo være modemet som holder på å takke for seg. Jeg hadde noe lignende for et par år siden. Plutselig virket ikke modemet, så virket det litt, så virket det ikke, så virket det lenge for så å ikke virke igjen. Da jeg ringte leverandøren, sendte de meg nytt modem, og da funket det utmerket :).

Det kan godt hende, og det var vel første tanken, men litt snodig at det virker som det kuuter ut på samme tid hver dag også virker igjen dagen etter også gjenta.

Hakker nettet mitt mer enn én gang, så ringer jeg til CD og klager jeg. Så oppretter de en sak på det og dagen etter ringer Relacom meg og kontrollerer i det vide og brede. Med mindre jeg har fått varsel om at nettet vil være nede i det og det tidsrommet da.

Fikk nytt modem fra dem da de har hatt noe trøbbel med noen av modemene. Kan være seg ditt modem er kranglete, eventuelt trenger en oppdatering.

Huseier ville vente og se an og det forstår jeg godt. Jeg hadde CD tidligere og der er det ikke enkelt og komme igjennom gitt..

Er du kobla rett på modem, eller med egen router?

(hvis ikke koblet rett på, så gjør det og se om utfordring fortsatt er til stedet)

Du kan jo også sjekke om CD har drifts problemer i ditt område https://kabel.canald...riftsmeldinger/

I utgangspunktet router, men jeg har prøvd og koble meg rett på, men det funker heller ikke. Routeren virker så det er tydelig modemet/CD som har problemer. Skal sjekke linken, takk :) Viss ikke det står noe der så får bare huseier ringe så kanskje vi får nytt modem :)

Edit: Ser ut som det er i orden igjen nå *bank i bordet* :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...