Gå til innhold
Hundesonen.no

Myndetreff Oslo?


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Har en whippet, 4mnd hann, kunne tenkt meg å fått til treff der han kan leke og løpe litt med andre whippeter eller mynder. Bor sentralt i Oslo. Er det noen som kunne tenke seg å møtes ett passende sted feks lør- eller søndag 13/14 oktober? :D

Skrevet

jeg har 2 whipser, en på 17mnd og en på 5mnd, som gjerne vil leke :) men på lørdagen og søndagen den helga, så er jeg på instruktørkurs til ca kl 15 "/

  • 2 weeks later...
Skrevet

yey! vi har nettopp bestemt oss for å beholde den 2 år whippethannen vi har hatt på prøve en stund, og vi har veldig lyst til å møte andre mynder/whippeter. :) vi er bosatt på manglerud.

nå nærmer eksamen seg veldig for min del, så jeg er ikke helt sikker på når jeg er ledig, men en tur i helgen skal ikke være umulig å få til! siste helga i oktober passer egentlig ypperlig ettersom eksamen er over. :)

Skrevet

Siste helgen i oktober har vist seg å passe best for meg. Noen som har ønsker om sted? Har hørt at Ekeberg/Ekebergskogen skal være bra (har ikke vært der selv). Har bil så kan ev ta med en en hund og fører, om det er ok at hunden sitter i et sete.

Skrevet

Hm..koker litt i kålen dette, men kanskje du på Manglerud har lyst til å møtes ved Østensjøvannet? :-) Det er jo en god del fri mark feks opp til venstre der, pluss et par fotballbaner.

Skrevet

Hm..koker litt i kålen dette, men kanskje du på Manglerud har lyst til å møtes ved Østensjøvannet? :-) Det er jo en god del fri mark feks opp til venstre der, pluss et par fotballbaner.

hei! beklager sent svar. :-) midt i verste eksamensrushet nå, kanskje i slutten av oktober?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...