Gå til innhold
Hundesonen.no

RAW - hvordan stille kameraet inn på dette?


Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg har nettopp fått meg nytt kamera som jeg ønsker å lære meg skikkelig (Canon eos 7D), men et problem har tidlig oppstått; jeg skjønner ikke hvordan jeg får bildene til å automatisk ("permanent") stille seg inn på RAW. Skjønner på en måte hvor jeg stiller inn på RAW, men med en gang jeg slår kameraet av og på, er den stilt tilbake til JPEG...

Mulig knotete forklart, men jeg er rimelig fersk i kamera-uttrykk o.l.

Skrevet

Breton: Jeg har prøvd :-/ Stilte den inn på RAW uten at jeg hadde JPEG i tillegg, men med en gang jeg har slått av kameraet har den automatisk gått tilbake til JPEG når jeg slår det på igjen... :-/

Skrevet

Det skal da ikkje skje? Har nyleg stilt mitt inn på RAW, og det held seg der. Kanskje du burde ta ein tur innom der du kjøpte det og får dei til å hjelpe? :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...