Gå til innhold
Hundesonen.no

Digital tegning - tid til en eller to


Mirai
 Share

Recommended Posts

Nå som valpemonsteret har blitt litt eldre er det enklere å vite hva jeg har tid til, eller ikke :D . Så da kan jeg ta på meg en tegning til.

Tegner alt fra veldig små ting til web og opp til A3 (som er det største jeg har gjort hittil).

Jeg må ha et referansebilde av dyret som skal tegnes, høy oppløsning er best. Vi sender først epost og blir enige om størrelse, bakgrunn, pris og leveringsfrist :) .

Jeg kan lage både veldig realistisk og litt løsere og mer tegne/maleriaktig alt ettersom hva du ønsker.

Send gjerne en PM om du har spørsmål eller skriv i tråden, evt. rett på epost om det er enklere ( voffen at gmail dot com ).

Sjekk ut galleriet på Facebooksiden min for flere bilder.

Eksempler:

181840_138845786179526_2407434_n.jpg

224042_159836787413759_4061616_n.jpg

399712_399281660135936_1950168179_n.jpg

188620_149351365128968_7664664_n.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer litt an på, den minste jeg har laget var A5 og da tok jeg 280,- mener jeg det var (er en stund siden). Den største jeg har laget og mest detaljer kom på 700,- .

Det avhenger også litt av f. eks om man ønsker helt enkel bakgrunn, om det er en eller flere hunder/dyr osv :) . Men "generell" pris på en A4 og A3 er alt mellom 400,- og til 700,- som sagt avhengig av hva som skal være med.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha :lol: . Jeg kan jo ta progresjonsbilder av den neste jeg lager og forklare litt, kanskje :) .

Edit: Det meste er prøv/feil og erfaring, fremgangsmåten kan variere litt fra gang til gang. Bruker stort sett de samme børstene og sånt i Photoshop/Painter da, ikke noe fancy men de standard børstene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De er nydelige :D Jeg har lyst på, men blir vel å vente til etter jul, når julekaoset er over og økonomien er under kontroll - hvis du har tid, selvsagt. Det er noe helt spesielt når noen andre lager kunst av dine kjære :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg tenker det samme til! Jeg gleder meg til den dagen jeg tør og har råd til å bestille en tegning av Mona og kan henge den på veggen og være kjempefornøyd med den :) !

Har tatt på meg en A3 nå så da er det maksimum tid til en til :) .

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha :lol: . Jeg kan jo ta progresjonsbilder av den neste jeg lager og forklare litt, kanskje :) .

Edit: Det meste er prøv/feil og erfaring, fremgangsmåten kan variere litt fra gang til gang. Bruker stort sett de samme børstene og sånt i Photoshop/Painter da, ikke noe fancy men de standard børstene.

Det stemmer jeg for!! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg leser og leser på disse brukskravene, men kan noen forklare meg med teskje hva en korthåret collie må ha? Og er det det samme som fks i Sverige?    Vi ønsker og jakte cert I Sverige, men da må brukskravet være på plass - jeg har fått det forklart- men jeg forstår like lite 😂
    • *Dobbelpost fjernet*
    • Ble utsatt for Evighetshunden/ (Tasseladden) på Instagram og ble syk av dårlig samvittighet for å fore med ~50% Farmina, som jeg trodde var et BRA for, men som hun rangerer nær bunnen, marginalt bedre enn RC og Hills. Føler meg bedre nå, etter å ha undersøkt litt om Købers, som hun mener er veldig mye bedre. Råfor på hennes måte er uaktuelt av praktiske årsaker, og pga trening foretrekker jeg minst 50% tørrfor.  Den nagende dårlige samvittigheten mtp hundens velvære i alderdommen, der riktig kosthold gjennom livet gjør en massiv forskjell.. Gjør det egentlig det? Golden retrieveren jeg vokste opp med på 80-90-tallet ble foret EKSKLUSIVT på Pedigree fra REMA. Han fikk mørk kokesjokolade som godbiter. Han var sunn og frisk og sprek og aktiv og glad til han var 12 år før han som eneste tegn på alderdom fikk vondt for å gå ned trappene fra 4. etg i blokk. Han ble avlivet som  13-åring fordi han ble syk av sorg da faren min, hans best buddy for life døde, og han var såpass gammel, så.. Pedigree, fra REMA, hele livet.  Jeg sier ikke at det er et bra for, jeg bare nevner det for å hjelpe om andre sliter med for-og-helse-angst.  
    • Ja,hun er sjekket,og som familiehund er hun helt super. Går veldig godt overens med små barn, knurrer aldri da. Har ikke vært hos instruktør med fokus på dette enda, har trent spesifikt på dette på ringtrening. Hun reagerte veldig på lyden ,kaos og andre hunder i starten,men der har hun klart å lande greit nå. Hun løper som en drøm i ringen,og alt annet føler vi er på plass nå, men det hjelper så lite når hun ikke takler håndteringen fra fremmede. Kanskje det går seg til med alder,men det er kanskje greit å kontakt en instruktør for mer generell trening,ja.
    • Har dere gått noe kurs, eller fått noe hjelp fra en instruktør eller adferdsekspert? Jeg tenker jo at hun er enda ung, men det er desto viktigere å ta dette tidlig før det blir et livsvarig problem. Jeg går ut fra at hun er sjekket hos veterinær for eventuelle smerter og ubehag.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...