Gå til innhold
Hundesonen.no

Navnehjelp til en kattunge


Recommended Posts

Skrevet

304615_367453719991672_809156583_n.jpg

Denne skal antakeligvis til oss snart, heter Jonas nå, men navnet jonas er ikke noe positivt i min verden, så vi trenger nytt navn på han. Helst ikke menneskenavn. Kattene som bor her fra før heter Ziva, Kodak, Gråpus og Kvitekatten. Trenger noe som kan passe til en sjenert fyr som er født ute av en mor som ble flyttet fra. Hjelp?

Æh never mind - tror han blir Milo, om ingen har noen supergode forslag som bare mååå brukes.

Skrevet

Å, så søøøt :wub: Syns egentlig han ser ut som en liten Oscar!

Jeg liker at katter har navnt med s i. Her er noen forslag:

Betydning rød:

Rusty / Rust

Brazil

Rufus

Russell

Shani

Pyrrhus

Rousse

Rush / Rushe / Rushkin

Paz (gylden)

Skrevet

Oh mange tøffe navn :D Skal tygge litt på dem. :D

Navn som begynner på R utgår egentlig, skarrer på r'en jeg. :lol: Det gjør ikke bonden.

Skrevet

Det som falt meg inn mht historie og at han er litt beskjeden, men også bare en del forslag uten hold i virkeligheten. ;)

Pjusken

Fattigmann

Traktor

Loffen

Slappo

Somle

Momle

Sikksakk

Humbug

Hobo

Natta

Fiskemann

Popcorn

Tramp (på engelsk)

Skrevet

Henter han i morgen! :jump: :jump: :jump: Men gått litt bort fra Milo-navnet igjen. Funderer på Dobby... Hmm, kanskje jeg rett og slett må møte han før jeg bestemmer meg? Bonden har ikke så mange meninger om navn han, raringen. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...